додому культура “Різдво у серці” – фестиваль з такою назвою відбувся у Тернополі

“Різдво у серці” – фестиваль з такою назвою відбувся у Тернополі

758

 

"Різдво у серці" – фестиваль з такою назвою минулими вихідними відбувся у Тернополі. Приурочили його п'ятнадцятій річниці створення комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ . Колективи з різних куточків області прославляли народженого Спасителя своїми талантами та представляли красу українських традицій святкування Різдва Христового. У такий спосіб учасники фестивалю намагались донести дух Різдва Христового до кожної людини, у кожне серце. З учасниками спілкувалась Руслана Гриньо.

Український вертеп відомий з 17 століття. Спочатку він був ляльковим. Вертепний ляльковий театр мав форму двоповерхового дерев'яного ящика. На другому поверсі показували різдвяну драму; на першому —   сатирично-побутову інтермедію. З часом вертеп із лялькового театру перетворився на справжній вуличний театр, де вертепна вистава зводиться до гри живих осіб. У селах дітлахи напередодні Різдва перевдягались у пастухів, ангелів, царів, Ірода чи чорта.

Сьогодні вертепне дійство інсценізують не лише у селах, але й містах. Різдвяні традиції особливо підкреслюють велич приходу Божого Сина, який своєю присутністю об'єднав небо із землею. Аби зберегти обряди колядування, щедрування, вертепу, в Тернополі вкотре відбувся фестиваль "Різдво у серці".  27 січня діти та молодь із різних куточків Тернопільщини передавали радість Христового Різдва у своїх виступах.

Олена Бідованець, президент Товариства українських студентів-католиків "Обнова": "Це є змога ще раз осмислити народження Ісуса Христа. Бо я думаю, що Ви погодитися, коли ми граємо у вертепі, коли нам 5 років, то є зовсім інше, коли тобі вже – 20. Це зовсім інше відчуття. Тим більше в контексті того, що ми недавно повернулися з Донецька, де ми мали досвід святкування Різдва. По – особливому це цінується. Наш вертеп особливий тим, що кожен приносить сюди частинку своєї душі".

Мета фестивалю "Різдво у серці" – дати людям змогу пережити духовне піднесення через музику, спілкування, спільну творчість.

Отець Ростислав Пендюк, голова комісії у справах молоді УГКЦ: "Коли сьогодні говорять, що наша молодь нічого не хоче, що колись була гарна молодь, а тепер погана. Це не правда, варто прийти на такий фестиваль, подивитися і можна дуже швидко змінити свою думку. Тому що вони хочуть, вони цікаві, вони творчі, вони видумують щось нове. Це насправді дуже приємно, що так відбувається".

Особливістю фестивалю "Різдво у серці" є те, що тут не має переможців і переможених. Всі учасники фестивалю отримають подарунки та відзнаки.

Отець Орест Павлівський, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ: "Якщо сьогодні молодь приймає участь у таких вертепах, вони вже переможці,бо вони даруюють свій час, вчать ролі, готують костюми, вони вже всі переможці, визначити когось неможливо. Тому ми всім даруємо подарунки, гостинці, всіх нагороджуємо всіх гармотами від нашого Митрополита. Це насправді потрібно і те, що вони це роблять – це супер. Для мене це дуже важливо, як для священика, так і як для голови молодіжної комісії,що ми це дійсно можемо зробити. От такі костюми, де Ви їх візьмете, звичайно їх треба зробити своїми руками. Вони всі переможці, вони всі найкращі і те, що вони тут є – для нас велике щастя".