додому культура Різдвяне дійство та святковий настрій подарував тернополянам Галицький муніципальний камерний оркестр

Різдвяне дійство та святковий настрій подарував тернополянам Галицький муніципальний камерний оркестр

679

Різдвяне дійство та святковий настрій подарував тернополянам Галицький муніципальний камерний оркестр. В Українському домі "Перемога" на римо-католицьке Різдво лунали європейські та галицькі колядки.

Галицький камерний оркестр дарує тернополянам кращі зразки світової музики вже більше 20 років. Оркестр був і залишається візитівкою Тернопільщини. Загалом від заснування Галицький муніципальний камерний оркестр дав більше тисячі концертів у Тернополі та області, гастролював Україною та зарубіжжям, грав для офіційних делегацій Японії, Китаю, Німеччини, Польщі, Бельгії, Сполучених Штатів Америки та Аргентини, що перебували в Україні. Оркестр попри десятилітню свою історію не втомлює дивувати глядачів новими програмами. Заслугою колективу є відновлення музичних програм Вівальді, Ґенделя, Моцарта, української камерної музики. Незмінним керівником оркестру залишається Василь Феленчак. Свій колектив художній керівник називає невтомними бджілками. Попри невисоку зарплатню ці люди не втомлюються дарувати прекрасне.

– Ця праця досить невдячна. Тому що, щоб працювати в колективі, це так само, як лікарю, потрібно затратити не менше 15 років, а оцінюється в нашій державі це на рівні прибиральниці. Тому робота не дуже вдячна ця в нашій країні, але дуже потрібна, – розповідає керівник та диригент Галицького муніципального камерного оркестру Василь Феленчак.

Оркестр не лише дарує глядачам кращі зразки класичної музики, а й готує тернополянам подарунки. Вже на завершенні підготовка нової програми джазової камерної музики. Сьогодні Галицький оркестр має чимало шанувальників і їх кількість із кожним виступом лише зростає.

– В наш час, де вже все практично досягли – всі, хто хотів стати мільярдерами, мільйонерами, всі все мають, а щастя немає. І вся, думаю, проблема в тому, що дуже низький духовний стан в людини, загублені цінності. Є матеріальне, але відсутнє духовне. От ми стараємось з цими людьми невеличним складом відтворювати цей дух і вернути ті цінності людям, якуі по праву їм належать, – каже Василь Феленчак.