додому здоров'я Ріст захворюваності на грип та ГРВІ медики прогнозують на кінець грудня –...

Ріст захворюваності на грип та ГРВІ медики прогнозують на кінець грудня – січень

378

Зима створює незручності не лише водіям. Традиційно холодну пору року важають сезоном зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Лише минулого тижня в нашій області захворіло 2700 людей. Проте така кількість для грудня характерна, а до епідпорогу Тернопільщині ще далеко, кажуть медики.

Зима та застуди поняття невід'ємні. Тому 2700 хворих за минулий тиждень – ситуація звична, кажуть медики. Тим паче, що ріст не суттєвий – хворих всього на кілька десятків більше, ніж у тиждень перед цим. До епідпорогу області далеко. Але поберегтися треба, бо грип реєструють.

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "При лабораторній діагностиці грипу в нас зареєстровано 18 випадків грипу, з них 2 грипу А і 16 грипу В. Крім цього реєструється парагрип – 26, аденовірус 41".

Листопад і початок грудня суттєво ативізували щеплення. Тільки на Тернопільщині вже вакцинувалось понад 8 тисяч людей, а це 0,75 населення. З такими показниками область п'ята в Україні. Бо у відсотках середній показник у державі – вдвічі менший. Та чи відверне це епідемію медики не гарантують.

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "В принципі, ріст захворюваності мав би бути, бо вже пройшло 3 роки з того періоду, коли було оголошено епідемію в області. Тобто така циклічність характерна, і відповідно очікувати ми можемо".

Ріст захворюваності на грип та ГРВІ на Тернопільщині медики прогнозують на кінець грудня – січень.