додому здоров'я Ріст захворюваності на грип та ГРВІ МОЗ прогнозує у дві хвилі: кінець...

Ріст захворюваності на грип та ГРВІ МОЗ прогнозує у дві хвилі: кінець грудня – початок січня і кінець лютого – початок березня

646

Ріст захворюваності на грип та ГРВІ  в Україні за даними МОЗ очікують у дві хвилі: кінець грудня – початок січня і кінець лютого – початок березня. Медики нагадують: найефективніший метод профілактики – вакцинація. А найоптимальніший час для неї – вересень-жовтень. Кілька сотень мешканців Тернопільщини вже щепились від грипу. Зробити це лікарі радять  насамперед людям з груп ризику – вагітним, дітям, пенсіонерам та пацієнтам з хронічними захворюваннями.

За вакцинацію – на власному прикладі. Тернопільські медики не лише інших закликають щепитися від грипу та ГРВІ, а й самі це роблять, до того ж першими.

Богдана Козяр, завідувач епідвідділу Тернопільського міського відділу ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України": "Працюю 27 років. Останні 15 років постійно щеплюся, практично не хворію. Хіба на гострі респіраторні захворюювання, які протікають в неважкій формі".

Вакцинація захворювання не відверне, проте не дасть йому загостритись, кажуть лікарі. Вакцина діє протягом епідсезону, від кількох місяців до року. Вересень-жовтень – оптимальний час зробити щеплення. Цим вже скористалось кілька сотень мешканців області.

Лариса Гранична, лікар-епідеміолог Тернопільського міського відділу ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України": "На сьогодні в аптечній мережі Тернополя можна придбати вакцини, які затверджені МОЗ і сертифіковані, а саме: вакцина інфлувак, ваксігрип та флюорикс".

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Назви вакцин можуть бути аналогічні, як торік. Ми ж в минулому році також щепилися інфлуваком, ваксігрипом та флюориксом. Але вакцинний штам є абсолютно інший. І на сьогодні всі вакцини, які є в аптеках, дозволені для використання".

Щепитися можна за місцем проживання. Перед щепленням вас обов'язково огляне терапевт. Ускладнень після вакцинації медики не реєстрували вже років десять. Натомість нагадують, люди, які померли під час епідемії грипу у 2009 році, щеплення не робили. Тому, хоча процедура не обов'язкова, все ж радять зробити її  насамперед людям з груп ризику. А це жінки на 2-3 триместрі вагітності, люди, старші за 65 років, військовослужбовці, лікарі, освітяни, ті, хто часто контактує з людьми.

Наталія Гуска, завідувач сектору епіднагляду Тернопільського міського управління ГУ Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Люди, які мають хронічні захворювання, хворі з надмірною вагою, хворі з онкопатологією, з первинним імунодефіцитним станом та хворі на важкі форми бронхіальної астми".

Для цих груп ризику за гроші з міського бюджету купили 440 доз вакцини. Тому щеплення тривають. Разом з тим потрохи більшає хворих на ГРВІ.

Світлана Маціпура, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "За останній тиждень маємо ріст на 5% порівняно з попереднім. Захворіло за тиждень 2262 особи проти 2135".

Є в області і перші випадки грипу.

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "З початку вересня вже є 15 випадків грипу лабораторно підтверджених. Це є грип А – 2 і грип В – 13. Виділяється і парагрип – 17 випадків, риносинтеціальних вірусів 2 випадки і аденовіруси – 22 випадки".

Такі показники медики називають сезонними. І до епідпорогу поки далеко. Ріст захворюваності на ГРВІ у Міністерстві охорони здоров'я прогнозують у дві хвилі: кінець грудня – початок січня і кінець лютого – початок березня.