додому здоров'я Ріст кількості хворих на кір на Тернопільщині – це шлейф стрімкого росту...

Ріст кількості хворих на кір на Тернопільщині – це шлейф стрімкого росту торік, каже Держсанепідслужба

376

Кількість хворих на кір на Тернопільщині з початку цього року зростає. На 2012-13 роки Міністерство охорони здоров'я і Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозували в Україні стрімкий ріст захворюваності на кір. Тернопільщина, кажуть у головному управлінні Держсанепідслужби в Тернопільській області, цей прогнозаваний ріст захворюваності вже пройшла торік, а зараз це лише його залишкові явища.

– Спалахів по ідеї, чи великого росту захворюваності порівняно з минулим роком ми не очікуєм, але це якби шлейф, який тягнеться з попередніх років і, можливо, все ж таки випадки будуть. За січень зареєстровано 3 випадки кору, по первинних даних вже в цьому місяці це є 11 випадків, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Це розрізнені поодинокі випадки кору, кажуть у Держсанепідслужбі. Ці 11 хворих ймовірно на кір – із різних сіл різних районів Тернопільщини і обласного центру. Тому цьогорічне зростання з 3 до 11 випадків кору в області – це не глобальна тенденція, що може призвести до другої хвилі прогнозованого Міністерством охорони здоров'я на 2012-2013 роки спалаху кору, запевняють санітарні лікарі. 

– Все рівно ми не можемо говорити про ту кількість, яка була зареєстрована в минулому році, коли в квітні було 262. Ми говоримо про те, що реєстрація можлива, але надзвичайно великої кількості ми вже не передбачаєм, – каже Марія Павельєва.