додому надзвичайне Рятувальники у разі повені чи паводку перш за все просять людей не...

Рятувальники у разі повені чи паводку перш за все просять людей не панікувати

323

Директор Українського Гідрометцентру Василь Кульбіда сьогодні повідомив, що складна гідрологічна ситуація очікується на територіях Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Київської та Чернігівської областей.Рятувальники у разі повені чи паводку перш за все просять людей не панікувати та уважно слухати інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій. Що потрібно ще знати, цікавилась Руслана Гриньо.

До паводку чи повені особовий склад та усі засоби Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області готові. Є два зведені загони, які працювали в дві тисячі восьмому році, коли були паводки в басейні річки Дністер. Рятувальники Тернопільщини брали участь у ліквідації повені в Польщі. Дізнатися про місце збору мешканців для евакуації можна буде у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування. При зборі до евакуації необхідно підготувати документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування та медикаменти на декілька днів. 
 
Андрій Ковбасюк, заступник начальника управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області: "Якщо буде вода підтоплювати помешкання чи будівлі, потрібно взяти документи, необхідні речі, все те необхідне, що не хочете, щоб залишилося вдома. Є відповідні схеми оповіщення населення особовим складом. Ми ці схеми вже розробили під час засідання оперативного штабу минулого тижня. Також проводилася колегія, щодо підтоплення в басейні річки Дністер і в басейні річки Серет".
 
Під час рятувальних робіт потрібно суворо дотримуватися вимог рятувальників. Фахівці застерігають: не можна переповнювати рятувальні засоби, бо це загрожує безпеці і рятувальників, і людей. Якщо неможливо негайно евакуюватися з зони раптового затоплення, треба піднятися на верхні поверхи або на горище і залишатися там до прибуття рятувальників. Важливим при загрозі виникнення повені чи паводку насамперед зберігати спокій. Про ситуацію необхідно попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
 
Андрій Ковбасюк, заступник начальника управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області: "Не потрібно панікувати, вода спадає в річках Тернопільщини помірно. Щоденно відслідковуються рівні на постах у селіх: Нижнів, Галич. Рівні невисокі, до критичних позначок вода не доходить".