додому надзвичайне Рятувальники та медики застерігають школярів – не виходити на лід та бути...

Рятувальники та медики застерігають школярів – не виходити на лід та бути обережними на дорогах

740

Рятувальники застерігають тернополян: не виходити на кригу та не рибалити при плюсовій температурі. Слухають не всі. Затяті рибалки і сьогодні на Тернопільському ставі. На водоймах нашої області поки трагічних випадків не реєстрували. Особливо наполегливо рятувальники звертаються до батьків, аби ті контролювали дітей під час зимових канікул. Схожі прохання і у медиків. Останнім часом почастішали аварії за участі школярів – пішоходів.

Лід на тернопільському ставі сьогодні небезпечний. Рятувальники звертаються до тернополян без потреби на кригу не виходити. Подекуди на озері вже є тріщини, а вода підійшла на поверхню.

– Є такий прикрий випадок у Волинській області на сьогодні шукають двох неповнолітніх, які вийшли на кригу і не повернулись, тому закликаємо і дорослих і дітей, які зараз перебувають без нагляду, – розповідає помічник начальника Територіального управління МНС у Тернопільській області ОКсана Воробець.

Перш ніж ступити на лід, треба знати його товщину. У різних місцях річок та озер вона різна, бо міцність льоду послаблює течія. Синій або зеленуватий відтінок криги свідчить про її міцність. Товщина такого льоду 7 сантиметрів і він є безпечним. Блакитний лід найміцніший, він має 15-20 сантиметрів. Крига сірого кольору свідчить про наявність води у товщі льоду.

– Не можна виходити, коли зеленуватий колір льоду, тоді він стончений, стончений він при березі, не можна перебувати в масовому скупченні людей, мається на увазі ковзанки ,катки ,де лід може під масою людей втрачати свою міцність, – пояснює ОЛена Воробець.

Рятувальники та медики звертаються до батьків, аби ті по можливості контролювали дітей. Не тільки розповідали про небезпеку льоду, а нагадували й правила дорожнього руху.

– Це є болюче питання, бо часто є тенденція до того, що діти потрапляють в ДТП як пішоходи при переході дороги. Отже, бути особливо обережними, бо слизькі дороги і машина не завжди може загальмувати, навіть в дозволених місцях для переходу. То треба з дітьми проводити повторні бесіди батькам, – радить заступник головного лікаря з лікувальної роботи Тернопільського комунального центру швидкої медичної допомоги Ганна Мончак.