додому благоустрій Ремонт котелень у Тернополі хочуть завершити до 28 серпня

Ремонт котелень у Тернополі хочуть завершити до 28 серпня

397

До початку опалювального сезону всі комунальні котельні Тернополя технічно будуть готові, запевняють у комунальному підприємстві Тернопільської міської ради "Тернопільміськтеплокомуненерго". Ремонт котелень у Тернополі зараз на стадії завершення. Вже до Дня міста 28 серпня тернополяни централізовано матимуть гарячу воду, кажуть комунальники, – для цього до свята запустять відремонтовані влітку котельні.

У котельні на вулиці Лесі Українки сім старих котлів замінять на три нових, а на даху котельні встановлять сонячні колектори для нагріву води. Такі можливості для цілодобової подачі гарячої води відкриває для мешканців мікрорайону "Східний" кредит Європейського банку реконструкцій і розвитку на модернізацію системи централізованого теплопостачання Тернополя. Робота над оформленням кредиту ще триває, тому до найближчої зими котельню на Лесі Українки готують як звично. Через перспективу вже, може, й наступного року, повної заміни обладнання, глобальних змін тут не роблять.  

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "З заміною такого серйозного – нічого не робиться. Ставиться тепловий лічильник, робиться профілактичний ремонт насосам, котлам, запірній арматурі і так дальше, хімводоочистці для того, щоби підготуватися. технічне посвідчення там декілька котлів є, проводиться. А капітального – нема. Капітально в нас цього року проводиться на Чернівецькій, 25. Там ставиться автоматика, повністю робиться реконструкція котельні – буде вона автоматизована без обслуговуючого персоналу".

Поки для ремонту і реконструкції зупинена частина котелень Тернополя, працівники "Тернопільміськтеплокомуненерго" ремонтують та частково замінюють і труби теплотрас. Роботу ж у котельнях запланували і на зиму.

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Звільнимся з мережами, плануєм ще на двох котельнях встановити котли, які би працювали вліті, не задіюючи великих котлів. Воно дасть економію і по людях, воно дасть економію і по паливно-енергетичних ресурсах. Котли ми вже маєм на місці, але просто великий об'єм робіт зараз вліті і це планується, щоб не сидіти взимі, то планується на зиму і на другий рік на літо ми вже запустим ті котли. Також в автоматичному режимі".    

До 28 серпня всі комунальні котельні Тернополя після літніх ремонтів відновлять роботу і подаватимуть гарячу воду, каже Василь Штопко, а опалювальний сезон комунальники сподіваються почати вчасно.

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Якщо взяти прошлу зиму, то практично відключень і аварій не було. Я думаю, що і цей рік ми зробим ремонт і запустим вчасно опалення. Мешканці нашого міста будуть з теплом".