Головна благоустрій Ремонт Гайової обіцяють завершити через два тижні

Ремонт Гайової обіцяють завершити через два тижні

312

Ремонт багатостраждальної вулиці Гайової у Тернополі обіцяють завершити уже через два тижні, якщо утримається тепла суха погода. 4 мільйони 600 тисяч гривень, необхідних для цього, поки що нема, але роботи у розпалі – комунальники працюють у борг.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Мрія здійсниться упродовж двох тижнів. Зараз закінчується формування дорожнього одягу і ,бачите, по одній стороні виставлені бордюри, тепер виставляють по іншій стороні. Після встелених бордюрів буде вже дорожня основа сформована,далійде за технологією вкладання нижніх слоїв асфальту і вже потім верхній слой асфальту".

Окрім того, на Гайовій роблять опорні стінки, нове освітлення. У 2012 замовником ремонту Гайової була Служба автомобільних доріг. В цьому році – управління житлово-комунального господарства. Кошти на цьогорічний ремонт передбачені постановою Ради міністрів України у вигляді субвенцій на соціально-економічних розвиток регіонів і згодом розподілені облдержадміністрацією. Це одна із небагатьох вулиць міста, яку мають можливість відремонтувати за державні гроші.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Однак, знову ж таки, кошти будуть невідомо коли. Підрядник про це знає. Питання не тільки казначейства, немає обласного бюджету. Якщо він не буде прийнятий,то,напевно, вкінці року ці об'єми робіт будуть прийняті, підписані і будуть зазаначені як кредиторська заборгованість управління ЖКГ перед генеральним підрядником. Наступного року вони мають бути включені як кредиторка в призначення і лютий- березень-квітень, я не буду далі лякати,коли ми отримаємо живі гроші і зможемо оплатити".

Замовляти роботи в таких умовах дуже складно, зізнається Владислав Стемковський. Гроші на будівельні матеріали, паливно-мастильні, на ремонт техніки і заробітну плату підряднику потрібно мати уже сьогодні. У Тернополі лише кілька підприємств, які мають власні оборотні кошти, а тому здатні  працювати у борг. Кредитуючи власні роботи такі підрядники мають проблеми зі сплатою податків і розвитком підприємства. Важливість завершення дорожніх робіт на Гайовій – очевидна. У міській раді планують розвантажити центральну частину Тернополя.  

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Далі починається промислова зона – складська. Дуже велика кількість траспорту. Якщо цю дорогу відремонтувати і вивести її нормально в твердому покритті на об'їзну, пониження зробити проїходу через залізничний міст і там будуть проходити великовантажні машини, то відповідно для обслуговування промислової зони, складської зони, то вантажному транспорту не треба було б їхати по Микулинецькій сюда по Остозького заїжджати, фактино була б можливість виїжджати по Об'їзній, минуючи центр міста. Це необхідно для розвантаження центральної частини міста".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here