додому Новини Ректора Тернопільського медуніверситету обирають за новою системою

Ректора Тернопільського медуніверситету обирають за новою системою

809

vlcsnap-2015-01-22-17h25m05s165В Тернопільському медичному університеті імені Горбачевського сьогодні обирають ректора. Зараз – рахують голоси. Вибори проходять згідно з новим Законом “Про вищу освіту”. На посаду очільника вузу претендує сім осіб.Якщо жоден з претендентів не набере більше 50% і один голос від загальної кількості виборців, а це 376 голосів, відбудеться другий тур 29 січня. Участь у ньому візьме лише два учасники виборчого процесу з найбільшою кількістю голосів у першому турі. До виконання своїх обов’язків новий ректор зможе приступити після підписання з ним контракту Міністертерства охорони здоров’я.

З 9:00 до 15:00 – в Медичному університеті Тернополя – голосування – обирають нового керівника вишу. У студентів і викладачів – вихідний. Практичні заняття та лекції винесені на самостійне опрацювання. За новим Законом “Про вищу освіту” ректора обирають колективом, а не призначають.

– Згідно Закону “Про вищу освіту” участь у виборах здійснюють всі наукові і педагогічні працівники. І оця кількість всіх штатних працівників становить 75% від загальної кількості виборців. Загальна кількість виборців – 750 осіб. Не менше 15% повинні становити студенти. В них були вибори і 119 осіб студентів включені у виборчий список, включаючи в тому числі іноземних студентів. І до 10% включені інші штатні працівники. Їх кількість – 68 осіб, – розповів  голова виборчої комісії Григорій Загричук.

В Україні це другі вибори керівника ВИШу за цією системою.

– Такі вибори проводились в Харківській академії післядипломної освіти. Інформую, що сьогодні підписаний контракт з ректором Хвесюком цієї академії. І контракт відповідно до Закону “Про вищу освіту” має чітко встановлені межі – 5 років, – каже представник Міністерства охорони здоров’я України Ігор Клоченко.

Програми, агітація, брудні технології, – усе, як під час Президентських чи парламентських виборів. Попри те, представник Міністерства охорони здоров’я запевняє, що голосування в Тернопільському медуніверситеті пройшло прозоро і без порушень. А те, що нова система волевиявлення додала інтриги і бруду, копіюючи політичний процес, у Міністерстві не бачать нічого поганого.