додому культура Регіональна виставка дизайну «Золота осінь-2» діє у картинній галереї Тернополя

Регіональна виставка дизайну «Золота осінь-2» діє у картинній галереї Тернополя

500

Найкращі дизайни квартир, ресторанів, барів, торгових комплексів комплексів представили у картинній галереї національної Спілки художників України у Тернополі. Там відкрили регіональну виставку дизайну «Золота осінь-2». Роботи місцевих і не тільки фахівців можна подивитись впродовж двох тижнів.

Цьогоріч виставка дизайну у Тернополі зібрала 8 авторів з нашого міста та 4 зі Львова, усього – 34 роботи.

– В цьому році спілка дизайнерів України відзначає своє 25-ліття. І в цьому плані ми в Тернополі проводимо регіональну виставку дизайну, де представлені ведучі наші дизайнери. І основний акцент був звернений на дизайнерів Тернопільщини. Слід зазначити, що такі імена, як Юрій Цуприк, Богдан Бошко, Іван Жовнич вже далеко вийшли за межі Тернополя, України, – розповідає академік, голова Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України Станіслав Мигаль.

Голова тернопільської спілки дизайнерів Юрій Цуприк представив на виставці дизайн житлового приміщення, виконаний у стилі хай-тек. Працював над ним довго, проте результат сподобався і йому і замовнику. Каже, що оцінити розвиток галузі дизайну на Тернопільщині нелегко.

– Ніби не позитивно і не негативно, але десь так посередині, тому що багато людей будуються, а багато людей, ну, не розуміють, не відрізняють, що таке ремонт і що таке дизайн. Наша ціль була довести, що таке дизайн, щоб людина могла себе нормально почувати в приміщенні, в тому, де вона перебуває, чи в тому, де вона там працює. А без допомоги дизайнера це практично неможливо, – каже голова Тернопільської спілки дизайнерів України Юрій Цуприк.

Визначити, який дизайн хороший, насправді дуже просто, кажуть фахівці.

– Хороший дизайн – це дизайн, який не тільки для людини, наприклад, та, яка там буде проживати в свому помешканні, а наприклад для ресторана, чи бару. Щоб кожна людина, відсотків 80 відчували себе зручно в тому дизайні. Ціль дизайнера – зробити так, щоб процентів 80-90 для всіх було зручно: для працівника, для тракториста, чи для доярки, чи там, для якогось академіка, – розказав Юрій Цуприк.

Виставка дизайну у картинній галереї Тернополя працюватиме два тижні.