додому здоров'я Реанімаційне відділення обласної дитячої лікарні не можуть відремонтувати через неприйнятий бюджет

Реанімаційне відділення обласної дитячої лікарні не можуть відремонтувати через неприйнятий бюджет

361

Уже 4 роки у Тернопільській обласній дитячій лікарні не можуть завершити ремонт відділення інтенсивної терапії для новонароджених.  У лікарні кажуть, велика частина робіт уже зроблена, але завершити реконструкції не дозволяє брак грошей. Уже два роки поспіль на ремонт відділення не отримали ні копійки.

Відділення інтенсивної терапії для новонароджених Тернопільської обласної дитячої лікарні має знаходитися на другому поверсі неонатального корпусу. Проте зараз там лікувати новонароджених неможливо. Ще 4 роки тому у відділенні розпочали капітальний ремонт. З тих пір встановили двері, відремонтували стіни, підлогу, але до завершення реконструкцій ще дуже далеко. За проектами це мало бути нове сучасне відділення європейського рівня. Новонароджені зараз знаходяться поряд із дорослішими дітьми. Відділення інтенсивної терапії діє на базі великої реанімації.

Алла Філюк, заступник головного лікаря з медичної частини Тернопільської обласної дитячої лікарні: "І тут, звичайно, потребує ремонту. Але складається так, що ми не маємо змоги тут зараз ні ремонтних робіт проводити, ні на другому поверсі також у реанімації новонароджених не проходять ремонтні роботи, бо нема фінансування, не прийнятий бюджет і тому дуже великі складнощі, але така ситуація тривати довго не може. При невиділенні коштів ми просто не в змозі будемо надавати новонародженим повноцінну медичну допомогу".

І електрика, і подача кисню у палатах, де зараз знаходяться новонароджені, працює ще з моменту відкриття лікарні. Прогнозувати скільки ще часу зможуть допомагати малечі у цих умовах, лікарі не беруться. Аналогічного приміщення, куди б ще могло переїхати відділення інтенсивної терапії – немає, наголошують медики.

Алла Філюк, заступник головного лікаря з медичної частини Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Усе це працює ще з 1986 року, коли введена була в дію ця лікарня. І зараз ми не можемо тут, тому що це дійсно відділення, де у кожну палату підведений кисень, і це дійсно приміщення, де можуть надавати новонародженим дітям допомогу. У нас в лікарні ми не в змозі знайти щось інше".

Ще одна проблема лікарні – єдиний реанімобіль для новонароджених, яких привозить дітей з районних пологових будинків .

Алла Філюк, заступник головного лікаря з медичної частини Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Автомобілю уже сімнадцятий рік. По всіх уже параметрах, працюючи щоденно, він уже зношений, вичерпав усякий ресурс. Практично уже ремонту не підлягає. У відділенні інтенсивної терапії єдиний цей реанімобіль".