Головна суспільство Реабілітаціний центр у Чорткові запрацював у новому приміщенні

Реабілітаціний центр у Чорткові запрацював у новому приміщенні

531

У  Чорткові в новому приміщенні запрацював районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дорога в життя". Такий соціальний центр – це чи не єдина можливість дітям з особливими потребами не тільки з райцентру, а й з сіл отримати кваліфіковану допомогу. Лікувальна фізкультура, процедури, заняття – відтепер будуть у новому, пристосованому приміщенні.

Підвальне приміщення, затхлий запах – у таких умовах реабілітацію майже десять років проходили діти з обмеженими можливостями у Чорткові. Центр раніше був розміщений у підвальному приміщенні міської ради. Та діватись було нікуди. Заняття в центрі дітям з особливими потребами дуже необхідні.

Настя Чуйко, відвідує Чортківський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дорога в життя": "Не було туалету, не було води. Не було приміщення такого нормального. Були з грибком у підвалі, але ми всеодно були довольні, що ходили, бо мали масаж, фізкультуру, загальний розвиток, дрібну моторику покращили, письмо. Все допомогло нам, щоб ми пішли в школу і там працювали. І вчимося непогано досить".

Перебування дітей у такому непристосованому приміщенні – незаконне, кажуть у правоохоронних органах. Тож чи дотримуються закону про права дітей перевірила Чортківська районна прокуратура.

Богдан Іжук, прокурор Чортківського району: "Як було проведено в ході перевірки Чортківський центр знаходився у підвальному приміщенні Чортківської міської ради. Даний центр абсолютно не відповідав жодним і зазначених вимог і у цьому центрі не можна було проводити ніякі реабілітаційні заходи".

Центр реабілітації дітей-інвалідів "Дорога в життя" отримав нове приміщення. Для цього переобладнали кімнати у Чортківській загальноосвітній школі-інтернат. Відтепер діти зможуть займатися у зручних, свіжих і чистих приміщеннях. У центрі реабілітації "Дорога в життя" вихованці спілкуються, грають ігри та відпочивають. Але окрім цього також проходять заняття з лікарями-реабілітологами, проводять лікувальну фізкультуру, масаж та фізпроцедури.

За весь час існування у центрі пройшло реабілітацію майже 80 дітей. У центр приходять не тільки вихованці з Чорткова, а й приїжджають з навколишніх сіл. Є діти, які залишаються тут на увесь день, а є й такі, що приїжджають лише на процедури. А директор центру каже, змінами задоволені і батьки, і діти.

Марія Анісенко, директор Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дорога в життя": "Сьогодні ви бачите, що ми вже зробили і спальню для дітей і, звичайно, діти дуже раді, що вже можуть прийти в нормальне приміщення, вийти на вулицю, бо в міській раді, звичайно, на асфальт вивести дітей, то це дуже тяжко. А тут зелені насадження, то можна з дітками і за білочками поспостерігати, бо їх тут дуже багато в цьому садочку".

Гроші на ремонт нового приміщення виділили з районного бюджету. Забезпечені будуть діти також гарячим харчуванням.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here