додому суспільство Рання полуниця подешевшає, як тільки з’явиться ягода, вирощена на Тернопіллі

Рання полуниця подешевшає, як тільки з’явиться ягода, вирощена на Тернопіллі

314

Практично усі ранні ягоди і фрукти вже можна купити на ринках Тернополя. Звісно, якщо на це не шкода грошей – усе раннє дорожче за сезонне. На центральному ринку Тернополя стверджують, що уся рання продукція безпечна – на вміст нітратів її щодня перевіряє Державна лабораторія вет-санекспертизи. А подешевшання полуниці і черешень – вже не за горами, кажуть продавці.

Прагнучи продати якомога більше, кжен продавець на ринку запевняє, що саме його овочі та фрукти найбезпечніші і найдешевші. На підтвердження якості показують експертні висновки Державної лабораторії вет-санекспертизи. На підтвердження дешевизни – називають ціни.

Пані Стефанія, продавець овочів і фруктів на центральному ринку Тернополя: "- Молода цибуля біла салатна – 10, молода цибуля така – 7, морква – 16, редиска – 4, буряк червоний – 4, кабачки – 4, бараболя – 7.

– Як давно такі ціни?

Сьогодні ціни впали".

Влали ціни – це голосно сказано, бо насправді вони коливаються день від дня. До прикладу, капуста, яка сьогодні по 4 гривні за кілограм, позавчора була по 3,50. Хоч загалом на ринку її можна знайти і по 5 гривень і навіть дорожче. Так само і ранні ягоди.

Пан Роман, продавець овочів і фруктів на центральному ринку Тернополя: "Все залежить від вигляду, від якості. Полуниця коливається від 17 до 25 гривень. Черешня також – від 25 до 30".

Все це подешевшає, кажуть продавці, як тільки ранні овочі і фрукти перестануть бути ранніми та завозними і перейдуть у розряд сезонних, вирощених на Тернопіллі. Полуниця ж стане дешевшою вже тоді, коли на ринку з'явиться ягода з Кременеччини, кажуть продавці.

Пан Роман, продавець овочів і фруктів на центральному ринку Тернополя: " – Якщо почнеться Почаїв, то на полуницю ціна впаде, бо зараз її переважно везуть з Закарпаття, з Херсону, дорога трошки гроші з'їдає, а так Почаїв – ближче.  

– А коли Почаїв може початись?

– Якщо була би нормальна погода, десь за тиждень-півтора вже мали би перші ягоди появитися".