додому суспільство Питання розподілу землі мають намір обговорити на міжвідомчій нараді за участю представників...

Питання розподілу землі мають намір обговорити на міжвідомчій нараді за участю представників Тернопільської міської ради та органів прокуратури міста

344

Питання розподілу землі мають намір обговорити на міжвідомчій нараді за участю представників Тернопільської міської ради та  органів прокуратури міста.  Про це розповів місцевим журналістам під час брифінгу прокурор Тернополя Віталій Сідоров.

Рішення Тернопільської міської ради та її виконавчих органів – на постійному контролі прокуратури міста. Першочергова увага – земельним питанням. Кілька справ перебувають у суді.  Одна із них стосується гаражів на Текстильній. Міська рада виділила земельну ділянку біля 6  гектарів для передачі "Тернопільбудінвестзамовнику". Це структурний підрозділ Тернопільської міської ради. До прокуратури надходили скарги від власників гаражів про те.що їх на територію не впускають.   

Віталій Сідоров, прокурор міста Тернополя: " Встановлено, що міська рада, виносячи таке рішення, сама вже допустила порушення, які полягали в тому,що згідно земельного кодексу для того, щоб передати земельну ділянку, міська рада повинна була оформити право власності за собою і лише після того вона могла передати іншій структурі. Міська рада знехтувала такі вимоги і в прокурора виникли підстави звернутися до суду".

Рішення суду від 19 вересня цього року позов був задоволеним, проте міська рада не погодилась і звернулась до апеляційного суду, який попереднє рішення скасував.

Олександр Печіль, начальник управління правового забезпечення Тернопільської міськради: "Аргументацією прокурора було те, що попередньо переднаданням цієї земельної ділянки іншому підприємстві необхідно було здійснити реєстрацію права за ТМР. Враховуючи те, що земельний кодекс каже, що земельні ділянки розташовані в межах певної адміністративно-територіальної одиниці комунальної власності і також те, що передання цієї ділянки відбувалось поки земельна ділянка не вийшла з комунальної власності. Тому суд прийняв рішення, що Тернопільська міська рада діяла в рамках чинного законодавства".

Віталій Сідоров, прокурор міста Тернополя: "Підготовлено заяву до вищого касаційного суду і на нинішній день остаточного рішення по даній ситуації немає".