додому суспільство Питання дотримання земельного законодавства і прав дітей обговорили в обласній прокуратурі

Питання дотримання земельного законодавства і прав дітей обговорили в обласній прокуратурі

636

Питання дотримання земельного законодавства і  прав дітей обговорили в обласній прокуратурі. Спільно із спеціалістами контролюючих служб прокурори перевірили дотримання Закону України «Про охорону дитинства», зорема щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку. Прокурорські перевірки засвідчили, що органами та установами охорони здоров’я не в повній мірі забезпечується гарантовані   Конституцією України права дітей-інвалідів на охорону здоров’я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу, пільгове забезпечення ліками.   На початок року в області зареєстровано близько 4,5 тис. дітей-інвалідів, 10 % з яких визнано інвалідами вперше.

Питання захисту дітей в обласній прокуратурі вважають пріоритетним. Саме тому перевірки усіх служб і закладів, які опікуються дітьми, постійно на порядку денному.  

Геннадій Мовчан, прокурор Тернопільської області: "Лише за втручання прокуратури області більше ста дітей були забезпечені необхідним технічним пристосуванням, чотири дитини пройшли повну реабілітацію. 32 забезпечені індивідуальним навчанням. Крім того, за результатами перевірок прокуратурою області надавалась принципова оцінка діяльності відповідних контролюючих органів. За документами реагування ставилось питання про притягнення до відповідальності 73 посадові особи".

У ході перевірок з'ясувалось: державні та регіональні цільові програми не завжди виконуються.  Для створення та утримання центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів з обласного бюджету планувалося виділення 855 тис. грн.  Як з'ясувала перевірка, програмні заходи взагалі не фінансувалися.  Зокрема, за період дії Програми ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів області на 2006-2010 роки жодної копійки з місцевого бюджету так і не було виділено.

Упродовж минулого року у 6-ти районних та міському центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали реабілітаційні послуги менше 7 % від загальної чисельності неповносправних дітей, крім того не усі діти-інваліди у центрах отримують комплексну соціальну, психологічну, педагогічну та інши види реабілітацій.  Виявилось, що деякі діти не отримували передбаченої державою допомоги, дехто надбавки отримував незаконно. Хтось із дітей неповносправних потребує візка, хтось поручнів для переміщення, столика-парти чи ортопедичного взуття. Батьки не завжди поінформовані, що все це їх діти мають право отримати безкоштовно.

Марина Чудопалова, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Тернопільської області: "Я хочу відмітити, що за реагуванням прокуратури нами було виявлено 100 дітей, які потребували засобів ребілітації – милиць, колясок, підручних засобів і не були ними забезпечені через те, що соціальні служби своєчасно не виявили таких дітей і це стало предметом розгляду на колегії. Питання, яке вирішилося на сьогоднішній колегії – це питання виявлення таких дітей  уповноваженими на це службами".
 
Станом на 1 лютого цього року у черзі на отримання  автомобілів перебуває 80 дітей-інвалідів області, більшість понад 5 років. Третій рік поспіль  неповносправним дітям в області за бюджетні кошти не виділили  жодного автомобіля.
У області живе 467  дітей хворих на дитячий церебральний параліч. У листопаді минулого року з державного бюджету на їх реабілітацію надійшло 28 тис. грн., які  не освоєні та повернуті до держбюджету.  

Не всі діти з особливими потребами охоплені санаторно-курортним лікуванням, в області належно не реалізується державна гарантія дітям-інвалідам на здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям та можливостям, охоплення позашкільною освітою.

З’ясовано, що на балансах відділів освіти перебуває 99 шкільних автобусів для перевезення учнів. Однак жоден не обладнаний для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.  

Із майже 900 загальноосвітніх шкіл області  лише 20 % повністю доступні для дітей з обмеженими фізичними можливостями. В області учнів, які мають ураження органів зору забезпечено підручниками лише на  15 %, із вадами слуху – на 60 %. Всього за результатами проведених перевірок додержання прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку органами прокуратури області внесено 65 подань, поновлено права майже 200 дітей.