Головна Головні Призовні комісії продовжують відбір чоловіків, придатних до строкової військової служби

Призовні комісії продовжують відбір чоловіків, придатних до строкової військової служби

419

vlcsnap-2015-10-12-17h38m12s57Неявка призовників до військкоматів на Тернопільщині. Із жовтнем в Україні почався осінній призов на строкову службу. З Тернопільщини перше відправлення хлопців до війська планувалося на 7 жовтня, проте через вибори ця дата змістилася на третє листопада. Тим часом районні і міські призовні комісії продовжують відбір чоловіків, придатних до строкової військової служби. Наразі планове завдання (у нашій області це близько трьохсот чоловіків) виконали лише на третину, основна причина – неявка призовників.

– Хай не дивуються наші громадяни, побачивши, скажем, біля своїх дверей і на подвір’ї дільничого інспектора міліції, або працівника міліції, який буде здійснювати примусовий привід громадян. Стаття 15 Закону України наголошує, що за викликом у військовий комісаріат по повісткам зобов’язані з’явитися всі громадяни до призовної дільниці. В разі ненадходження повістки – в десятиденний термін з моменту виходу Указу Президента в засобах масової інформації. Але цього не сталось. Тому, ще раз і ще раз, користуючись нагодою, хочу нагадати всім краянам, як жителям міста, так і області, це є обов’язок, конституційний обов’язок по захисту Батьківщини і вам необхідно буде для того, щоб не нести кримінальну відповідальність за ухилення від служби в армії, необхідно з’явитися до військового комісаріату в любий з робочих днів, – розповідає  начальник відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військкомату Олег Денисюк.

Призивають на комісії чоловіків від 18 до 27 років, але служити підуть лише двадцятирічні і старше. Нині строкова служба триває півтора року, для людей з вищою освітою – рік. Призовникам, окрім щомісячного грошового забезпечення під час служби, передбачили одноразові грошові виплати – на початку служби 2 мінімальні зарплати, і один оклад в кінці. У зону АТО строковиків обіцяють не відправляти.


– Виходячи з всіх заяв Президента, виходячи з військової доктрини, в якій чітко прописано, що військовослужбовці строкової служби до участі в бойових діях залучатися не можуть. Це прописано юридично і тому це факт, який ми не можем оспорити. Військовослужбовці строкової служби, навіщо вони потрібні – для того щоб нести службу в базових, тобто, в пункті постійної дислокації військових частин, які виїхали в зону проведення антитерористичної операції виконувати свої завдання. Тобто частини вийшли, особовий склад з місця підняли, перевели в зону проведення АТО, або для виконання інших завдань, на їхнє місце повинні бути люди, які можуть нести службу, ті, які повинні забезпечувати порядок в цій військовій частині, в базовій, тому саме строковики якраз повині заповнити ту нішу цих військовослужбовців, які зараз виконують бойові, в тому числі завдання в зоні проведення антитерористичної операції, – говорить військовий комісар Теренопільської області Володимир Катинський.

Служитимуть призвані на строкову службу із Тернопільщини у Золочеві і Старичах, що на Львівщині, також у Києві, Десні Чернігівської області. Біля двадцяти тернополян поповнять військовоморські сили у Миколаєві, 24 служитимуть у Харківській частині нацгвардії. До тернопільських військових частин призову на строкову службу цієї осені немає. Перше відаправлення осіннього призову заплановано уже після місцевих виборів, на третє листопада. Близько сорока хлопців з Тернопільщини відправлять служити у Старичі.

Коментарі

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here