додому політика Припинити політичні репресії на Тернопільщині вимагають депутати Тернопільської міської ради

Припинити політичні репресії на Тернопільщині вимагають депутати Тернопільської міської ради

662

Припинити політичні репресії на Тернопільщині вимагають депутати Тернопільської міської ради. Сьогодні вони звернулись до Генерального прокурора України з вимогою зупинити політичні перевірки і відкриття кримінальних проваджень щодо органів міської ради. Крім того, під час засідання сесії заслухали звіт керівника Тернопільського міського відділу міліції та прийняли ряд рішень, які стосуються медицини, освіти та землі.

Ще до початку засідання сесії під стіни міської ради прийшло кілька тернополян з наступним проханням:  

Андрій Любецький, громадський діяч: "Ми не прийшлиз пікетом, ми не прийшли страйкувати, ми прийшли просто побажати, щоб в Новому році парки не зменшувались, а збільшувались. І от сьогодні я привів сюди всі парки Тернополя, кожен парк має свою табличку".

Тим часом, внісши додаткові питання, депутати затвердили порядок денний і приступили до голосування. Для початку заслухали голову комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради.

Богдан Попадин, голова комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради: "Поодинокі перевірки підприємств і раніше мали місце і це звичайна практика, але за дні євромайдану вони стали безпрецендентними за кількістю і масштабом. Відкрито 12 кримінальних проваджень, прокуратура і міліція перевіряють всю документацію за тривалі періоди, щоб знайти бодай мінімальні зачіпки для відкриття кримінальних проваджень. Підкреслюю, що містична активність правоохоронців пробудилась буквальноза останніх 4 тижні, відколи міська рада почала збирати сесії на майдані, підтримувала страйк, звернулась з вимогою про відставку  Президента і Уряду та про перевибори до Верховнї Ради".

Також з приводу політичних переслідувань депутати звернулись з відповідними вимогами і до Генерального прокурора України.

Михайло Окаринський, депутат Тернопільської міської ради: "Вимагаємо припинити практику політично мотивованих перевірок і відкриття кримінальних проваджень щодо органів міської ради та працівників органів місцевого самоврядування. Вони є політичною розправою за позицію місцевої громади та її представницького органу. Вимагаємо припинити кримінальне переслідування громадських активістів, депутатів, громадських молодіжних організацій".

Далі депутати заслухали звіт начальника Тернопільського міського відділу міліції щодо стану законності, боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку в Тернополі. До Олександра Хілюка було чимало питань та зауважень: стосовно стихійної торгівлі, паркування, продажу піротехніки, запитували і про причетність тернопільських правоохоронців до євромайдану в Києві.

Олександр Хілюк, начальник Тернопільського міського відділу міліції: "Дійсно працівники патрульної служби залучались для охорони порядку в столиці, виїжджали наші і забезпечували охорону гомадського порядку на вулицях Києва".

До сесійної зали Олександра Хілюка запросили і на наступне засідання сесії, вже у новому році керівник Тернопільськогоміського відділу міліції розповість детальніше про ті кримінальні провадження, які стосуються депутатів та працівників міської ради. Тим часом у порядку денному понад сто сорок питань, серед найважливіших – зміни до бюджету, які дозволять в повній мірі виплатити бюджетникам заробітну плату, а також погасити заборогованість за енергоресурси.  

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сьогодні міська рада прийняла рішення про передачуу безкоштовне користування, продовження безкоштовного користування приміщеннями благодійним громадським організаціям,  – це ТОВ Червоного Хреста, це дитячий пластовий центр, це спортивна школа "Спартак" та ряд інших громадських організацій.  Також сьогодні сесія затвердила програму Християнського колегіуму. Крім того, сьогодні прийняли рішення про отриимання в комунальну власність міста приміщення бувшого гуртожитку державного підприємства Промінь" на вулиці Леся Курбаса, 5 і тепер мешканці цього гуртожитку  того, щоб приватизувати в подальшому свої помешкання".
 
Затвердивши земельні питання порядку денного, останню у цьому році сесію міської ради закрили.

попередня статтяЖиві ялинки та сосни вже можна купити у Тернополі
наступна статтяСьогодні у римо-католиків Свят вечір