Головна Головні Припинити насильство проти мирних громадян вимагав Правий сектор під стінами Тернопільської міліції

Припинити насильство проти мирних громадян вимагав Правий сектор під стінами Тернопільської міліції

419

vlcsnap-2014-08-05-18h11m21s234Реформувати силові структури і припинити насильство проти мирних громадян – з такими вимогами під Тернопільське обласне управління міліції прийшли активісти Правого сектору. Їхній пікет – на підтримку одеських однодумців, яких побили правоохоронці. Тернопільська ж міліція стосовно своїх одеських колег зайняла чітку позицію: засуджують надмірне використання сили. 5 міліціонерів вже звільнили за побиття протестувальників під час концерту Ані Лорак в Одесі, про це в прямому ефірі на одному із центральних телеканалів повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

У неділю ввечері, 3 серпня, в Одесі сталася бійка біля нічного клубу між міліцією та активістами, які протестували проти концерту співачки Ані Лорак за її антиукраїнську позицію і отримані нагороди в Москві. Як повідомляє “Українська правда”, близько двох сотень активістів зібралися поблизу пляжу, співали гімн і вимагали зустрічі з керівництвом клубу з вимогою скасувати концерт. Клуб був оточений міліцією. Згодом зав’язалася бійка. Тернопільський Правий сектор виступив на підтримку протестувальників в Одесі і прийшов під Тернопільське обласне управління міліції з вимогою покарати винних і реформувати силові органи країни.

– Система показала знову своє обличчя. Людей били по п’ятеро, по семеро на одного із застосуванням спецзасобів. Це навіть теперішній Аваков визнав, що це є неправомірно. Зрозуміло, що за цим всім стоять гроші. Система як була гнила і побудована на грошах, на наживі, на хабарництві, то такою вона і залишилася, – вважає голова ТОО “Тризуб” ім.С.Бандери, представник Правого сектору  Василь Лабайчук.

Активісти Правого сектору кажуть: прийшли нагадати про вимоги майдану, які досі не виконані. Потрібно провести люстрацію у силових структурах, розслідувати злочини проти мирних громадян зі сторони правоохоронців, а ще одна із вимог – відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Правий сектор Тернополя у їхніх вимогах підтримує і тернопільська Самооборона. Тернополян обурила також громадянська позиція співачки, народної артистки України Ані Лорак.

– Про смаки не сперечаються, а от про громадянську позицію, то про це варто сказати. Є люди, які не знають, а вона відноситься до тих людей, які не хочуть знати. Їй байдужі українці, проте їй не байдужі українські гроші. Людина не має совісті, якщо вона так зневажливо ставиться до свого народу, до тих, хто її годує, – говорить актор і режисер Олег Боков.

Олександр Башта, громадський активіст, каже:

– Лорак має право на своїх тарганів. Хай співає, хай танцює – це її право. Так само як наше право – забороняти на нашій землі українській паскудити все наше українське. От ставлю питання вам і собі: якби вона 2-3 концерти перед тим зробила в полях, де стоять наші хлопці, то може би і по інакшому її зустріли і в Одесі.

Громадські активісти кажуть: їм набридло свавілля влади, коріпція і безнаказанність. Мовчати не будуть.

– Була велика надія на те, що скинувши Януковича і його поплічників настане порядок, але  на жаль… Зараз, коли йде війна повним ходом на Сході України, то десь в інших областях або і там на передовій командування, генерали і полковники все так і далі займаються корупцією, але вибачте, на кістках танцювати не можна, – переконана громадський активіст Ліза Шапошнік.

Тернопільські міліціонери дії своїх одеських колег засуджують, – про це заявив начальник Тернопільського обласного управління міліції Василь Облещук.

– Ті події, які були в Одесі, керівництво управління, мої колеги і я особисто засуджуємо. Будь-яке надмірне використання сили не несе оправдання. Є позиція міністерства з цього приводу, що проводиться службова перевірка і відносно працівників міліції, керівників, які давали команду. Буде поставлено питання звільнення  їх з органів внутрішніх справ

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here