додому АТО Прилади нічного бачення та біноклі з Тернополя передали на передову

Прилади нічного бачення та біноклі з Тернополя передали на передову

756

binoklПрилади нічного бачення, біноклі, які вкрай необхідні на Сході, з Тернополя передали на передову в Станицю Луганську та Щастя. Ці прибори збережуть життя нашим бійцям та укріплять блокпости.

Чотири прилади нічного бачення, один звичайний бінокль, ще один бінокль-коректувальник передали на передову в Станицю Луганську з Тернополя. Закупили техніку частково за гроші українців з-за кордону, вона, каже кандидат у народні депутати Степан Барна, врятує життя наших бійців.

– Ця амуніція придбана частково за гроші людей, котрі проживають за кордоном, котрі прийняли для себе рішення допомогти українській армії. Вони в силу певних життєвих обставин там, але духом вони з українцями, з хлопцями, котрі знаходяться на передовій. Ми принципов вийшли з позиції підтримати ті військові частини, які воюють на передовій в Станиці Луганській і в Щасті. Я мав можливість бути там три рази, я мав можливість впродовж двох тижнів відчувати, що таке війна, і я, знаючи це, розумію, що треба постійно допомагати, – розказує кандидат у народні депутати України Степан Барна.

На блокпостах чи на передовій, де йдуть артилерійські дуелі, основне завдання – вижити та знищити ворожий артпідрозділ, каже заступник командира територіального батальйону «Тернопіль» Микола Сивирин. Вижити нашим бійцям допомогають засоби посиленого захисту, серед яких ось такі прилади нічного бачення. Передали на передову з Тернополя й біноклі, вони необхідні для того, щоб визначити коректувальника чи ворожого снайпера. Один з біноклів оснащений gps.

– Можна визначити координати, якщо працює наш коректувальник і хоче визначити і показати, де є позиція ворожа. Він подивився, відмітив, переслав координати і там спрацювала артилерія, чи мінометний розрахунок, чи авіація. Знову ж таки є функція компасу, що можна зорієнтуватися, і інші функції, які призначені для військового призначення. Прилад унікальний, прилад дуже потрібний для артилеристів і для інших підрозділів, – говорить  заступник командира територіального батальйону «Тернопіль» Микола Сивирин.


Цей бінокль передав українець, який нині живе в Канаді, до допомоги він додав ще й лист, де, серед іншого, написав:

– У вільний час подивіться через бінокль на зоряне небо. Зараз видно стожари, зоря подвійна бета лебедя. Спілкування із Всесвітом дуже корисне для людини. Слава Україні! Ваш Віктор Чорнописький Торонто Канада. Це є свідченням того, що ті люди за кордону вони духом з тими хлопцями, що на передовій, – каже Степан Барна.

Наразі нашим бійцям потрібні також засоби зв’язку.

– Новітні засоби зв’язку, бажано супутникові. Бо географі,я що Донецької, що Луганської області схожа до Прикарпаття, за рахунок териконів радіохвилі не працюють , бо виходять такі штучні гори. Єдиний засіб в нас зв’язку – це телефони, але телефони прослуховуються, тому супутникові комплекси зв’язку вкрай необхідні, щоб наші бійці могли спілкуватися, при тому не давати себе вирахувати в радіорозвідці Російської Федерації і не знищити, – пояснив Микола Сивирин.

На передову також передали дві буржуйки.