додому суспільство Придбати житло молодій українській сім’ї обіцяє допомогти держава

Придбати житло молодій українській сім’ї обіцяє допомогти держава

574

Придбати житло молодій українській сім’ї обіцяє допомогти держава. Вже 15 років Державний фонд сприяння молодіжному бувництву працює на Тернопільщині. Молодіжним кредитом у нашій області вже скористалося понад дві сотні сімей. Сьогодні ж фонд розширює можливості отримання житла і не лише для молодих сімей. Проте усі пропозиції фонду доступними будуть лише для платоспроможних людей.

Зараз молоді люди, які претендують на отримання квартири через Державний фонд, очікують у черзі.  Формують таку чергу з допомогою нарахування балів за ті чи інші документи.

Андрій Козак, директор Тернопільського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному будівництву: "Коли надходять кредитні кошти рейтинг фіксується і вибирається особа, яка має найбільшу кількість балів. Наприклад, особа, яка стоїть на квартирному обліку простому – має нуль балів. А яка стоїть на першочерговому чи позачерговому, то має десять балів. За кожну дитину додається один бал. Сім’я, яка має троє дітей, то має три бали, а не має, то нуль. Але це все є відкрито і є на сайті фонду".

Державний фонд сприяння молодіжному будівництву створює також нові можливості для отримання кредиту на житло. Молода сім'я, де вік дружини і чоловіка не перевищує 35 років, може отримати кредит на квартиру на тридцять років. Сплачуватиме сім'я 10% річних у гривнях. Перший внесок у цьому виді кредиту не менше 10% вартості житла.

Андрій Козак, директор Тернопільського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному будівництву: "Якщо сім'я винаймає квартиру, то платить 1000-1100 гривень за орендовану квартиру і з нетерпінням чи з жахом чекає, коли прийде власник квартири і скаже, що мені треба, аби ви завтра-післязавтра звільнили ту квартиру. То скориставшись нашим кредитом перший місяць 1800-1900 гривень, але це вже за свою квартиру. Чоум я сказав в перший місяць, бо відсотки найбільші виходять у перший місяць погашення. Тоді вони з кодним місяцем зменшуються".

Є у Державному фонді також програми, в яких немає обмежень за віком.  Кредит на житло видається за клопотанням фонду одним із державних банків. Сплачує власник квартири 16% річних у гривнях, а від Державного фонду отримує компенсацію – 13%. Відповідно сплачувати залишається 3% річних та тіло кредиту. Максимальний період – до 15 років. Уже взяли участь у цій програмі майже чотири десятки сімей. Ще одна програма, яку лише запроваджують на Тернопільщині, – "70 на 30".

Якщо сім'я чи людина має гроші на купівлю житла, то може отримати державну підтримку у розмірі до 30% від вартості квартири. Ці гроші повертати не потрібно. Майже до усіх програм Державного фонду є одна вимога – сім'я чи людина мають потребувати покращення житлових умов.

Андрій Козак, директор Тернопільського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному будівництву: "Сім'я повинна потребувати покращення житлових умов або стояти на черзі в квартирному відділі міської ради, а якщо ми говоримо про мешканців інших населених пунктів, то якщо у міських радах, то ведуть квартирні обліки, якщо у сільських радах, то є певні довідки. Якщо сім'я не стоїть на квартирному обліку, але проживає у гуртожитку, то вам достатньо довідки про те, що сім'я проживає у гуртожитку".