додому надзвичайне Причини отруєння весільних гостей на Гусятинщині – сальмонела

Причини отруєння весільних гостей на Гусятинщині – сальмонела

647

Збудником інфекції, яка цього місяця вклала на лікарняні ліжка понад півсотні гостей весілля на Гусятинщині, стала сальмонела. Такі висновки зробили санепідеміологи на основі лабораторних досліджень. При цьому джерело інфекції медики поки не називають. А в інфекційному відділенні досі залишається семеро людей, у яких виділили збудник.

З весілля – на лікарняні ліжка. Так завершилось святкування для гостей весілля, яке гуляли нещодавно в одному з барів-ресторанів на Гусятинщині. З майже 200 присутніх за медичною допомогою звернулась 51 людина. Усіх їх госпіталізували в інфекційні відділення Гусятинської та Чортківської районних лікарень. Санепідеміологи взялись шукати причину захворювання. Завдяки лабораторним дослідженням – знайшли.

Нінель Цяпа, заступник начальника управління Держсанепідемслужби у Тернопільській області: "Збудником інфекції послужила Salmonella Enteritidis. Це є спалах сальмонельозу. На сьогоднішній день остаточно відомо, що послужило факторами передачі інфекції – це інфіковані страви. 8 страв, які вживали гості на весіллі, були інфіковані збудником. Це вже доведено лабораторно. Страви різноманітні: м'ясні страви, риба, салати, канапки.  Інфікована продукція, там виділений збудник".

Медики виявили порушення технології приготування страв, їх товарного сусідства. Викликає сумніви і якість деяких продуктів, які у харчовий заклад принесли організатори весілля. Та й до кухні крім працівників ресторану допускали сторонніх осіб. Тому тепер медики повинні знайти джерело інфекції. Ним може бути м'ясо тварин чи птиці, яйця, або ж людина, яка є носієм сальмонели. Та найголовніше – аби інфекція не поширювалась далі.

Нінель Цяпа, заступник начальника управління Держсанепідемслужби у Тернопільській області: "На сьогоднішній день в інфекційному стаціонарі залишається на госпіталізації 7 чоловік. Це ті люди, в яких виділений збудник інфекції, які закінчили специфічний курс лікування, але їх потрібно обстежити ще раз після лікування, після антибіотиків, щоб знати, чи люди не будуть залишатися носіями. Останній хворий був госпіталізований 15 числа. Інкубаційний період 7 днів. Сьогодні вже 22. Пройшло 7 днів, і якщо завтра не буде госпіталізовано жодного хворого, ми можемо вважати, що вогнище ліквідовано".