додому благоустрій Прибирати вулиці біля своїх будинків чи офісів мають їх власники, в іншому...

Прибирати вулиці біля своїх будинків чи офісів мають їх власники, в іншому випадку – штраф

455

 

Якщо територія поряд з вашим будинком, офісом чи підприємством не розчищена від снігу, вас можуть оштрафувати. Тернопільські комунальники запевняють, вони працюють у посиленому режимі, чистять в основному ті дороги, якими їздить громадський транспорт та тротуари. У місті задіяли 25 одиниць спеціальної техніки. Крім цього додатково залучили бульдозер, два трактори, грейдер та 19 машин спецтехніки, ними ЖЕКи розчищають прибудинкові території та міжквартальні проїзди. В управлінні житлово-комунального господарства звертаються і до тернополян, підприємців та мешканців приватних секторів: маєте час, сили та натхнення, поприбирайте територію прилеглу до будинків, підприємств та організацій. Це правила благоустрою, за їх невиконання штрафуватимуть.

Ще у вихідні комунальники звертались до тернопільських водіїв не виїжджати без потреби на дороги, а підприємців просили по можливості прибирати прибудинкові території. Автівок поменшало на дорогах, розповідає Олег Соколовський, особливо це стосується паркування. 

– Багато хто і послухав, наприклад, в нас було ряд таких вулиць, де водії просто лишали свій транспорт і ми не могли прибрати вулицю нормально, об'їжджали ці машини, то скажемо відверто,  машини зникли, це подіяло. А як прибирають дорогу, йде чотири машини підряд з лопатами а ззаду грейдер, і зрозуміло, що ніякої машини не може стояти, бо буде неякісна очистка, – каже заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

А от прибирати прилеглі території будинків, організацій та закладів, тернополяни не поспішають. А мали б. Зі слів Олега Соколовського, прибирання прилеглої території передбачають правила благоустрою.

– Оскільки ми постійно в пресі говорили цілу неділю, проосили суб'єктів господарювання прибрати, багато хто не зреагував, то скажемо відверто, центр і східний масив муніципальна поліція обходить і задає просте питання, чому не прибирається прилегла територія, чому не виконуєте правила благоустрою, відповідно будуть штрафуватись самі нерадиві суб'єкти, які не хочуть ні укладати угоди, ні самі не прибирають, – розповідає Олег Соколовський.

Розмір штрафів для тернополян – від 340 до 1360 гривень, для підприємців та посадовців – від 850 до 1700 гривень.