додому благоустрій Прибрати Дністер та його притоки кличуть мешканців Тернопільської області

Прибрати Дністер та його притоки кличуть мешканців Тернопільської області

849

На Тернопільщині триває двомісячник благоустрою. Вже на наступні вихідні мешканців області запрошують долучитись до толоки, а також до квітня поприбирати узбережжя річок. Зокрема, головний акцент – на очищенні від сміття одного із семи природніх чудес України – Дністровського каньйону та, безпосередньо, самого Дністра.

Загальнообласна толока на Тернопільщині відбудеться у суботу, 25 березня. У її рамках, а також до Всесвітнього дня водних ресурсів, який відзначають сьогодні, у області оголосили акцію “За чистий Дністер”. Триватиме вона із 22 березня до 1 квітня.

– Дністер не тільки має бути вільний від дамб, гідроелектростанцій, він має бути і чистий. Ми маєм впорядкувати також притоки Дністра. Це, в першу чергу, узбіччя річок Золота Липа, Стрипа, Коропець, Серет, Нічлава, Збруч, Нараївка і Джурин. Це буде одна з наймасштабніших екологічних акцій, які будуть відбуватися в Тернопільській області, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

До прибирання закликають долучитись громадських активістів та мешканців області. Відповідні доручення отримали голови Райдержадміністрацій Бучацького, Монастириського, Заліщицького та Борщівського районів.

– Нами рекомендовано РДА здійснити заходи з розчистки русел та берегів річок, каналів, джерел, водойм від побутового сміття. Забезпечити проведення робіт з догляду за захисними насадженнями вздовж берегів річок, а також вжити заходів щодо зменшення забруднення водних об’єктів скидами стічних вод, – каже виконувач обов’язків начальника управління ЖКГ ТОДА Софія Близнюк.

Також Тернопільська обласна державна адміністрації звернулася до органів державної влади Чернівецької та Івано-Франківської областей, аби вони також долучились до прибирання Дністра.