додому благоустрій Проїзд у громадському транспорті в Тернополі може подорожчати

Проїзд у громадському транспорті в Тернополі може подорожчати

530

vlcsnap-2014-09-09-17h43m15s241Проїзд у громадському транспорті в Тернополі може подорожчати. Перевізники подали відповідні розрахунки в управління транспорту міської ради. Кажуть, через зростання цін на пальне і запчастини автобуси у Тернополі на грані зупинки. Коли це питання будуть розглядати на засіданні виконавчого комітету поки що не відомо. 

Нестерпний дощ, холод і годинне чекання на зупинці – ще і півроку не минуло з тих пір, як тернополяни на собі відчули страйк перевізників. Згодом компроміс досягнули і замість підвищення тарифу на проїзд скоротили кількість пільговиків, які одночасно їдуть в автобусі, з шести до трьох. Тепер перевізники знову наполягають на піднятті тарифів хоча би на 50 копійок, аби триматися на плаву.

– На сьогоднішній день ситуація з цінами для перевізників критична. Ми ще півтора місяці назад подали відповідні документи для того, щоб збільшити тариф хоча би на 50 копійок, – розповідає перевізник Василь Паньків.

Проїзд у міських маршрутках по 3 гривні – це в гіршому випадку, кажуть перевізники. Для них рентабельний тариф вже давно переріс у чотири і наводять аргументи у цифрах.

– Раніше ми в розрахунках півроку назад орієнтувалися у ціні 10 гривень за літр солярки, то на сьогодні вже доходить майже до 17 гривень солярка. Запасні частини, які ми використовуємо імпортних виробників, то вони також на 50% піднялися в ціні, – говорить Василь Паньків.


Аби компенсувати літр солярки, потрібно перевезти шість пасажирів, кажуть підприємці. Їхні розрахунки вже подані в управління транспорту.

– Сьогодні може бути багато нарікань, що непотрібно цього робити, стримати це все, зупинити, нагнути перевізника. Так, це можна зробити, але я зажди кажу, що якщо це зробити, то які будуть наслідки, а вони будуть найкраще помітні у грудні місяці, коли людина буде, не дай Бог, на зупинці замерзати, – каже начальник управління транспорту та зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Свої розрахунки подав і “Тернопільелектротанс”. За словами Ігоря Мединського, для них мова йде про підняття тарифу з 1,5 до 2 гривень.
Чи зростуть тарифи, чи ні будуть визначати на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міськради.

– Як буде розглядати це питання виконавчий комітет, бо це майже десять членів комітету і в кожного своя думка, дуже важко сказати. Це не буде так дуже швидко. Це є питання дуже делікатне і над ним йде дуже серйозна робота. Яким би чином можна було це оминути, щоб щось інше зробити, – каже Ігор Мединський.

А поки здорожчання автобусів і тролейбусів обговорюють, таксі у Тернополі вже подорожчало. Частина фірм ціни підняла: в середньому за кілометр подорожі доведеться заплатити від трьох шістдесят до чотирьох гривень. Змінилася вартість мінімального проїзду: від 16 до 20 гривень.