додому суспільство Проводове мовлення на Тернопільщині зникає

Проводове мовлення на Тернопільщині зникає

660

Від аналогового до цифрового мовлення, з новими медіа, проте із скороченням проводового мовлення. Представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення  підбивають підсумки 2013-го року. Кажуть, медіагалузь – одна з найдинамічніших, проте нашої області це стосується не сповна.

Ще 20 з лишком років тому нашій області було доступно 7 радіо- та телеорганізацій, пригадує Михайло Зубик. Нині – вдесятеро більше. Нові медіа з'являються, як гриби після дощу. Україна переходить з аналогового на цифрове мовлення. 2 з 3 місцевих телекомпаній ліцензії на нього вже мають.

– TV-4 і ТОДТРК ТТБ досить впевнено опанували вже цифровий стандарт мовлення, мовлять 24 години, мовлять в районах, де вони мають ліцензії і право на мовлення. Якість картинки така чи наближається до тої, яка є в метрів, великих телекомпаній, а це додало впевненості, що є сили, потенціал творчий досить вагомий? і можна робити гарні цікаві передачі, часом навіть цікавіші і змістовніші, ніж багато тих, які надходять до нас зверху, – розповідає представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області Михайло Зубик.

Зокрема, змістовніші і якісніші, каже Михайло Зубик, дитячі програми місцевих телеканалів. Щодо мовлення для дітей і захисту суспільної моралі телевізійники дотримуються усіх вимог, в той час, як це вдається не всім центральним каналам. До прикладу, вже 13-й рік на нашому телеканалі виходить програма "Чарівний ключик". Щотижня вона збирає біля телеекранів тисячі маленьких глядачів, щоразу розповідаючи їм нові захоплюючі історії, показуючи мультфільми, навчаючи хорошим манерам і поведінці. Невдовзі телебачення поповнять спеціальні розпізнавальні позначки, які вже розробляють фахівці. Та якщо в медійній сфері поступ явний, то проводове радіомовлення викликає занепокоєння. Ще у 2011 в області було майже 70 тисяч радіоточок, нині – менше 50-ти тисяч.

– Вже є такий інциндент, що одна організація припинила мовлення. Це Підгаєцький районний радіоінформаційний центр. В зв'язку з фінансовими проблемами місцева влада не має можливості фінансувати діяльність таких організацій, – каже Михайло Зубик.

В деяких районах, зокрема і в Бережанському, радіостанції переводять у склад районних газет. Гострою залишається і проблема покриття телевізійними сигналами півдня області. Проте в Нацраді запевняють, що працюють над цим.