додому суспільство “Провінційним вістям” – 20 років

“Провінційним вістям” – 20 років

639

Вже 20 років на телекалі "ТV-4" виходить інформаційна програма "Провінційні вісті". Нині вона – одна з найрейтинговіших. Бо ж інформація завжди цікава, актуальна, правдива, оперативна.

Юлія Винокур, генеральний директор телекомпанії "ТV-4": "Можна нічого не дивитися, але включити "Провінційні вісті в 16:00, в 19:00, 22:00, опівночі чи в 7 ранку. Ми 5 разів на добу виходимо, і, відкрию вам секрет, що ми плануємо ще один випуск новин, в обідній час. Тому глядачі кажуть, можна нічого не бачити, але подивитись "ПВ" – все знаєш, що відбулось в області, місті за добу.
 
Це сьогодні все оперативно і зручно. А починалось все зовсім не так. 1992-й рік. В ефірі достатньо розважальних та пізнавальних програм, проте обличчя телеканалу, переконані його працівники – це інформаційна програма. Так народились "Провінційні вісті" – новини зі всієї Тернопільщини і не лише. Творча група – кілька людей. Перші випуски новин – 2-3 сюжети на 10 хвилин, далі – більше. Проте лише двічі на тиждень. Та й техніка, м'яко кажучи, далека від сучасної, пригадує перший редактор "Провінційних вістей" Олег Снітовський.
 
Олег Снітовський, перший редактор "Провінційних вістей": "Створювали програми на таких ще, соромно зараз казати, великих касетах VHS. Навіть носили камери, не було чохла, брали з-під баяна. Йшли через Кутківецький ліс. Люди йдуть : "Добрий день, музиканти!" – "Добрий день!" – Що, будете нині грати?" – Та будемо".
 
Вони були авторами та ведучими, керівниками та підлеглими водночас – одним словом, самі собі режисери. Поважні люди, приїзд яких у районі вважали справжньою подією. Та й репортажі інколи виходили найнесподіваніші.
 
Олег Снітовський, перший редактор "Провінційних вістей": "Їхав я в село Новосілка Підволочиського району і раптом бачу – люди бігають навколо корови, страшне щось. А то, популярно кажучи, корова наїлася чогось, її здуло. І корова доходит вже, люди в паніці. Я зупинив машину і почав все це знімати… І ветеринар пхає шланг, всі ці процедури. Корову врятували. Я там веду репортаж, тоді коментар з ветслужби, з санстанції, що не треба випасати корів коло доріг, ви бачите, що може статися?!"
 
Досягнення засновників "Провінційних вістей" помножували все нові й нові працівники. За 20 років їх було чимало. Проте для колективу "ТV-4" немає колишніх. Сьогодні наші колеги живуть по всьому світі і працюють на найвідоміших каналах. А  за нагоди обов'язково навідуються в гості. Надто багато спогадів пов'язано з рідним каналом.
 
Олена Долинна, працювала журналістом "Провінційних вістей": "Пам'ятаю, записували ми стенд-ап на секонд-хенді, коли їх хотіли закривати, то всі жіночки обіцяли знижку. На жаль я не скористалася цією можливістю. А загалом було багато веселих, цікавих подій. Цікаво було приходити на роботу. Молодий, творчий колектив, особливий".
 
Свою роботу цінують і теперішні працівники. Їх у відділі новин та інформації більше десяти. Проте готовий новинний сюжет – це командна робота. Над ним працює журналіст, відеооператор, випусковий редактор, звукорежисер, монтажер. Все для того, щоб кожен з мільйонної аудиторії "ТV-4" отримав найкраще.
 
Юля Судомир, журналіст "Провінційних вістей": "На телекомпанії "ТV-4" я працюю відносно недовго, всього 2 роки, але будь-де інше вже себе не уявляю. Робота журналіста не така легка, як декому здається, адже ти маєш відповідати за кожне своє слово, але дуже цікава. Це зустрічі і знайомства з новими людьми, кожного дня цікаві події".
 
Мар'яна Судова, модератор сайту "ТV-4": "Кожного дня ми закидаємо усі сюжети на наш сайт, на You Tube, у соціальні мережі, скрізь їх можна подивитися. Або під час того, як вони з'являються, або вже ввечері. Зараз ми працюємо над новим сайтом, який буде більш функціональним. Там буде багато можливостей, можна буде перепощувати у соціальні мережі. Я думаю, нашим глядачам буде зручно користуватись".
 
Від пейджерів – до безлімітних мобільних телефонів, від касет – до карток пам'яті, від двох випусків новин на тиждень – до п'яти випусків щодня. Усе це – клопітка праця, праця кожного зокрема і всіх разом. Адже працівники "ТV-4" – не просто колектив. Це сім'я.
 
Юлія Винокур, генеральний директор телекомпанії "ТV-4": "Багато чого змінилося, але незмінним залишається цей командний дух "Провінційних вістей", професіоналізм. Люди, які творять телебачення, вони цим живуть. Я вітаю своїх колег, які були поряд зі мною, а я з ними 20 років… Той, хто пройшов школу "Провінційних вістей", він виживе, проживе і проявить себе в будь-якій програмі на будь-якому каналі".
 
TV-4