додому надзвичайне Протягом минулої доби наТернопільщині знешкоджено 6 вибухонебезпечних предметів

Протягом минулої доби наТернопільщині знешкоджено 6 вибухонебезпечних предметів

425

35 артснарядів, фугасну авіабомбу та ручну гранату виявили та знешкодили рятувальники  Тернопільщини цього тижня. Вибухонебезпечні предмети знаходили в Монастириському, Бережанському, Підгаєцькому районах та в Тернополі.

З найбільш резонансніших випадків цього року, щодо вибухонебезпечних предметів, кажуть рятувальники, стала фугасна авіабомба, яку знайшли у вівторок, 16 квітня, на вулиці Шептицького у Тернополі. Цю подію назвали надзвичайною ситуацією об'єктового рівня, бо довелося евакуйовувати 400 людей з прилеглих будинків, а також тимчасово призупинили рух на трьох прилеглих вулицях: Шептицького, Медовій та Липовій. В Підгаєцькому районі рятувальники знайшли та знешкодили фугасну авіабомбу вагою 50 кілограм. В Монастириському та Бережанському районі знайшли велику кількість артилерійських снарядів різного калібру та ручні гранати.

– Трудність являється у тому, що за словами наших фахівців, такі предмети при їх знаходженні, найкраще знешкоджувати на місці виявлення, оскільки дуже часто їх знаходять біля угідь, господарств, то для безпеки громадян їх потрібно перевозити, що є небезпечно  в тому числі і для наших працівників і знешкоджувати у відповідних санкціонованих місцях, – розповідає помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області Олена Воробець.

Рятувальники вкотре звертаються до людей: якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, або є підозрілим – не торкайтеся його! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише фахівці. Про підозрілий предмет слід негайно повідомити підрозділ МНС, зателефонувавши за номером "101".

– Нехай батьки проведуть бесіди із дітьми, особливо з  тими, хто трудиться, випасаючи худобу в полі. Щоб при знайдені такого небезпечного предмета схожого на артилерійський снаряд, на боєприпас в жодному разі його не торкатися, постаратися обгородити його елементом одягу чи стрічки місце знахідки, не допускати інших громадян, щоб вони не отримали каліцтва, контузії чи поранення, – каже Олена Воробець.

Загалом цього року на Тернопільщині виявили та знешкодили більше 50 вибухонебезпечних предметів.