додому надзвичайне Протягом минулої доби на Тернопільщині виникло 4 пожежі, загинула одна людина

Протягом минулої доби на Тернопільщині виникло 4 пожежі, загинула одна людина

425

 

П'ять пожеж за останніх дві доби стались у різних районах області та у Тернополі. Одна людина загинула. Від початку року на Тернопільщині трапилось 55 пожеж, п'ятеро людей у яких загинули. Переважно горіли житлові приміщення. Найчастіше пожежі виникають, наголошують рятувальники, через недотримання правил протипожежної безпеки, недбале використання обігрівачів та куріння в ліжку. Крім цього, все більше людей потрапляють на лікарняні ліжка через переохолодження та обмороження.

Із настанням холодів на Тернопільщині частішають пожежі. З початку цього року рятувальники реєструють суттєвий ріст – 55 пожеж, у них п'ятеро людей загинули. Причинами загорань найчастіше стають недотримання правил протипожежної безпеки та куріння в ліжку.

– Цими днями траплялись пожежі у житлових приміщеннях. Так у селах Каспірівці, смт. Товсте Заліщицького району та у селі Білокриниця Підгаєцького горіли господарські будівлі. Ще однією причиною загорання є необережне поводження з вогем біля господарських прибудов. де люди тримають солому та сіно – легкозаймисті матеріали. І пожежі мають місце знов і знов, – розповідає помічник начальника Територіального управління МНС України у Тернопільській області Олена Воробець.

Аби застерегти і запобігти лиху, з наступного тижня рятувальники будуть об'їжджати райони області. Найперше перевірятимуть справність систем опалення та нагадуватимуть про правила протипожежної безпеки.

– Планується об'їзд населених пунктів, відпрацювання як в закладах дитячих освіти. Так і в лікувальних закладах, крім цього – інтернати, будинки пристарілих, а також житлові будинки, насамперед, де є немічні, пристарілі люди, щоб особисто нагадати правила, перевірити стан опалення, наявність обігрівачів, і вручити відповідну агітацію, – каже Олена Воробець.

Крім пожеж на Тернопільщині збільшується кількість потерпілих через переохолодження. За останню добу в області зареєстровано десять випадків обмороження. Найчастіше люди травмують руки та ноги.

– 22 січня у Козівську та Кременецьку центральні районні лікарні паралельно одного дня були госпіталізовані люди похилого віку з відмороженнями першого-третього ступенів костей та стоп, найуразливіших ділянок тіла. З початку року уже п'ять людей загинуло внаслідок загального переохолодження, – розказує Олена Воробець.

Рятувальники закликають тернополян бути пильними і щоб уникнути обмороження дотримуватись елементарних правил – одягати теплий, вільний одяг, не виходити на мороз без рукавиць та шарфу. І найважливіше – не зловживати спиртним.