додому суспільство Прокуратура поновила кримінальні провадження щодо зловживань посадовцями Тернопільської МШЕД

Прокуратура поновила кримінальні провадження щодо зловживань посадовцями Тернопільської МШЕД

410

Поновити кримінальні провадження щодо зловживань посадовцями Тернопільської міськової шляхово-експлуатаційної дільниці і приватних фірм, які з нею співпрацюють, та покарати тих, хто їх закрив, вимагали сьогодні під стінами обласної прокуратури тернополяни. До учасників комунального майдану вийшов заступник прокурора Тернопільщини. Пікет тривав годину.

Комунальне підприємство "Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця" – це 16 мільйонів гривень обороту в рік, 3 гектари землі і 75 одиниць техніки, не кажучи вже про працівників. До банкрутства його доводять свідомо, кажуть учасники комунального майдану. А тому прийшли з питаннями під стіни обласної прокуратури.

– Це стосується таких цікавих питань, як завезення в Тернопіль піску, який по докментах брався в іншій області по 160 грн за кубічний метр, а насправді привозився з Теребовлянського району. Це питання чому доводять КП до банкрутства, чому йому не виплачують гроші, які воно офіційно і чесно заробило, – розповідає голова обласної ГО "Тернопільські підсумки" Тарас Білан.

Стосовно службових осіб МШЕДу і комерційних підприємств, які прибирали місто і відповідно закуповували для цього матеріали й справді було порушено близько 20 кримінальних проваджень, каже заступник прокурора області, проте їх закрив слідчий міліції.

– Прокуратурою Тернопільської області проведено перевірку законності закриття кримінальних проваджень. Нами встановлено, що вони закриті, на нашу думку, незаконно. 27 березня мною як заступником прокурора області постанова слідчого про закриття кримінальних проваджень скасована. Організоване розслідування, – каже заступник прокурора Тернопільської області Іван Антюк.

Розслідування проводитиме обласне слідче управління міліції. Прокуратура обіцяє усе контролювати, а якщо і збитки встановлять – змусять відшкодувати, кажуть правоохоронці. Перевірять і законність реорганізації підприємства. Пікетувальники ж вимагають звільнити тих, хто закрив кримінальні провадження і щотижнево офіційно звітувати про хід справи громаді.