додому суспільство Прокуратура області підбила підсумки роботи у 2012 році

Прокуратура області підбила підсумки роботи у 2012 році

683

2012 рік був непростим для працівників прокуратури. Це період реформування кримінального судочинства. В Тернопільській прокуратурі запевняють: із усім запланованим впоралися. Завдяки прокурорському втручанню мешканцям Тернопільщини виплатили понад 13 мільйонів гривень заборгованої зарплатні. Шістдесятьом керівникам  доведеться відповісти за недоотримання працівниками заробленого. Завдяки проведені роботі борг до пенсійного фонду зменшився на 9 мільйонів.  Сьогодні про це йшлося на підсумковій колегії прокуратури області.

У 2012 прокуратура Тернопільщини отримала нового керівника – Геннадія Мовчана. Новий очільник прокуратури переконує –  сьогодні його підлеглі мають про що звітували.

Геннадій Мовчан, прокурор Тернопільської області: "Незмінними пріоритетами в роботі прокуратури області є активна протидія проявам корупції, захист прав дітей, виявлення правопорушень в земельній сфері, сфері оплати праці, дотримання конституційних прав при проведенні оперативно-розшукових заходів в кримінальному провадженні".

Марина Чудопалова у прокуратурі разом з колегами відстоювала права дітей  і підлітків.

Марина Чудопалова, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області: "Прокуратура області упродовж року опікувалась правами дітей і це видно із наших показників. Зокрема у нас понад 300 документів реагування, притягнуто до відповідальності 400 посадовців. Як результат роботи – понад 2 тисячі неповнолітніх, права яких захищено. На їх користь відшкодовано понад мільйон гривень. Найбільше ми опікувались освітянськими проблемами, житловими проблемами, проблемами дітей-сиріт, а також профілактикою правопорушень в дитячому середовищі".

Позитивних результатів досягли в обласній прокуратурі у протидії корупції. 59 кримінальних справ  спрямовано до суду, за якими до відповідальності притягнуто 64 особи, половина цих кримінальних справ стосується фактів отримання хабарів. Головну увагу в прокуратурі приділяли проявам корупції у керівному складі органів державної влади, контролюючих та правоохоронних органів.

Ігор Топилко, начальник відділу нагляду за додержання законів у сфері протидії корупції та  процесуального керівництва  прокуратури області: "Серед притягнутих до відповідальності 4 керівні працівники райдержадміністрацій, при цьому два заступники голів райдержадміністраці. За складеним протоколом до адміністративної відповідальності притягнуто голову однієї з райдержадміністрацій. На сьогоднішній день він звільнений з посади. Також в поточному році приділено багато уваги питанням звільнення з посад осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. На сьогоднішній день уже 32 особи звільнено і робота у цьому напрямі триває".

Геннадій Мовчан, прокурор Тернопільської області: "Хочу запевнити усіх мешканців області, що прокуратура  і подальшому докладе усіх зусиль щодо забезпечення законності в області. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх мешканців Тернопільської області з наступаючими новорічними святами та Різдвом Христовим".