додому Новини Прокуратура контролює виконання судових рішень про стягнення грошей до бюджету та фондів...

Прокуратура контролює виконання судових рішень про стягнення грошей до бюджету та фондів соціального спрямування

403

 У 2012 році за позовами прокурорів Тернопільщини виконано рішень судів на загальну суму 55 мільйонів гривень, з них стягнуто до бюджету та фондів соціального спрямування понад 5 мільйонів гривень. Стан виконання судових рішень про стягнення грошей до бюджету та фондів соціального спрямування перебуває на постійному контролі прокуратури Тернопільщини. Саме цій темі була присвячена міжвідомча нарада за участі керівників обласної прокуратури, органів державної виконавчої служби та інших контролюючих органів.

Цьогоріч сума реального виконання рішень судів за позовами прокурорів становить близько двадцяти мільйонів гривень, каже прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

– Зазначені суми могли б бути значно більшими. Проте державними виконавцями та посадовцями органів контролю допускаються непоодинокі порушення вимог закону, які впливають на стан реального виконання судових рішень. Вже в поточному році за реагування прокурорів  притягнуто до відповідальності 16 посадових осіб. Безумовно, для вирішення проблемних питань, що виникають в ході виконання рішень судів, необхідний комплексний підхід. Тому мета сьогоднішньої міжвідомчої наради не тільки дати оцінку роботі державної виконавчої служби, а розробити систему спільних заходів, спрямованих на реальне поновлення прав громадян та захисту інтересів держави, – розповідає прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

Іншими причинами невиконання судових рішень є неплатоспроможність боржників, кажуть у прокуратурі, а заборгованість, яка підлягає стягненню за рішеннями судів наразі залишається значною.

– Лише податковий борг за рішеннями судів за результатами розгляду позовів органів ДПС в області станом на 1 лютого поточного року становить майже 33,5 млн.грн. При цьому з початку року забезпечено стягнення коштів до бюджету всього навсього в розмірі 1,4 млн.грн., що становить на рівні 0,8% від суми стягнення. За січень 2013 року стягнуто лише 100 тисяч гривень, – каже перший заступник прокурора Тернопільської області Сергій Банах.

Аби усунути виявлені порушення законодавства у 2012 році, за документами прокурорського реагування до різного виду відповідальності притягли сорок два посадовці, порушили три кримінальні справи щодо злочинів, вчинених при виконанні судових рішень у сферах стягнення грошей до бюджету та Пенсійного фонду. Цього року до відповідальності притягнули шістнадцять посадовців.