додому суспільство Проїзд у плацкарті і купе з 16 липня подорожчав на 10%

Проїзд у плацкарті і купе з 16 липня подорожчав на 10%

302

Їздити потягами стало дорожче. Із 16 липня в Україні підвищили тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом  внутрішнього і міжнародного сполучення. В усіх категоріях вагонів, крім СВ, вагонів поїздів Інтерсіті + і приміських поїздів України, вартість проїзду зросла на 10%. І це ще не остаточно. Другий етап подорожчання знову ж на 10% передбачений із 1 жовтня.

Міністерство інфраструктури за ініціативою «Укрзалізниці» вирішило в два етапи підвищити вартість проїзду в Україні в плацкартному та купейному вагонах – по 10% у липні та жовтні. Залізничники пояснюють: це дасть змогу отримати у цьому році 270 мільйонів гривень, частково зменшити збитковість пасажирських перевезень і спрямувати частину коштів на капітальний ремонт вагонів.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "З 00:00 16 липня та 00:00 1 жовтня вводяться підвищенні тарифи на 10% на перевезення пасажирів. Це на всі поїзди, крім СВ та Інтерсіті-плюс. Тобто плацкартні вагони та купейні подорожчають на 10%".

Востаннє квитки на залізничний транспорт дорожчали в Україні минулого року – у два етапи на 3,5%. Цьогорічні зміни передбачають суттєвіше здорожчання, розповідає Ольга Бакай.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Якщо, наприклад, в порівнянні я вибрала, проїзний плацкартний документ до Києва коштував в районі 85-90 гривень, то тепер – 100 гривень. Купе – приблизно 130-140 гривень, то тепер – 150-160 гривень. От такі ціни, також подорожчала на 10% ціна на проїзд у поїзді №160 – Тернопіль-Київ".

Вартість подорожі залізницею міжнародного сполучення зросла на 5%.