додому благоустрій Проїзд у тернопільських маршрутках поки що не подорожчає

Проїзд у тернопільських маршрутках поки що не подорожчає

371

Інформацію, поширену в соцмережах, ніби то проїзд у Тернопільських маршрутках подорожчає до 2 гривень 50 копійок вже з 16 лютого спростовують у Тернопільській міській раді. В управлінні транспорту і зв'язку сьогодні повідомили, що перевізники подали розрахунки, щодо подорожчання проїзду в маршрутних таксі у Тернополі, наразі їх вивчають в управлінні економіки та Антимонопольному комітеті. Лише після висновків цих служб буде відомо чи вноситимуть питання про зростання вартості проїзду на виконком Тернопільської міськради. Тому коли саме подорожчає проїзд і чи затвердять розрахунки, подані перевізниками поки невідомо.

– Те, що подані розрахунки перевізниками, і те що розрахунки проходять процедуру перевірки, це об'єктивно так. А що стосується визначення конкретної дати – 16, 20 чи 25, повірте, я не можу на це відповісти , бо це нереально сказати про те, чи буде прийняте рішення виконкомом, чи пройдуть процедуру розрахунки, які подали перевізники, – розповідає начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

А процедура перевірки розрахунків, каже Ігор Мединський,  така: спочатку перевізники звернулися в управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради, щодо підняття вартості проїзду в маршрутках в Тернополі до 2 гривень 50 копійок. Подані розрахунки вивчає не лише управління транспорту, а й управління економіки та Антимонопольний комітет. Лише після висновків цих служб питання подорожчання або ж розглянуть на виконавчому комітеті міськради, або ж повернуть розрахунки перевізникам на доопрацювання.

Востаннє вартість проїзду в маршрутках у Тернополі зростала у 2011 році, вже тоді перевізники пропонували ціну – 2 гривні 50 копійок, але виконавчому комітету міськради вдалося втримати вартість проїзду в межах двох гривень. Наразі, каже Ігор Мединський, прохання перевізників підвищини ціни на проїзд є об'єктивними і можуть впливати на безпеку перевезень.

– Це стримування має бути в рамках розумного, щоб ми не достримувалися до того, що перестануть вчасно ремонтувати ходову, гальмівну та інші речі, які впливають на безпеку руху. До зміни тарифу як виконком, як управління, ми всі ставимося дуже обережно і дуже стримано, але коли ситуація назріває та, що є в цьому потреба, то я хочу попросити всіх пасажирів: віднесіться до своєї безпеки досить правильно, – каже Ігор Мединський.

У розрахунках перевізників передбачений й ріст вартості проїзду в соціальних маршрутках до 1 гривні 50 копійок.

Ця 1,50 теж вже мала бути змінена ще в 2011 році. Але звичайно ставимося з розумінням до цих людей, соціально-незахищених верств населення. Але знову ж таки це стримування має бути в розумних межах. Воно тягне за собою не тільки безпеку руху, а й розвиток цього пасажирського транспорту, культуру в цьому громадсько-пасажирському транспорті, виконання графіку цим громадсько-пасажирським транспортом, – пояснює Ігор Мединський.

Мова про підвищення вартості проїзду в тролейбусах поки не йде, каже Ігор Мединський, хоча потреба в цьому також є велика.