додому благоустрій Проїзд у тернопільських маршрутках подорожчає

Проїзд у тернопільських маршрутках подорожчає

469

Проїзд у тернопільських маршрутках подорожчає. В автобусах звичайного режиму – із 2 грн. до 2,5 грн., у соціальних – із 1,25 грн. до 1,5 грн. З відповідними розрахунками та пропозицією підвищити вартість проїзду тернопільські перевізники звертались до міської ради ще у червні. З того часу в Асоціації перевізників сподівались на кращі зміни у державі. Проте під кінець року ситуація стала критичною, і питання підвищення вартості проїзду сьогодні стало необхідністю.

Перевозити тернополян по 2 гривні за квиток перевізникам не вигідно уже давно, розповідає голова Асоціації перевізників. Саме тому ще у червні перевізники подали нові розрахунки та розцінки до Тернопільської міської ради з пропозицією підвищити вартість проїзду. Серед причин – здорожчання пального. Із 2010 році – а саме тоді востаннє змінювали тарифи на громадський транспорт – дизпальне зросло у ціні з 6 до 10 гривень. Окрім того, суттєво подорожчала ціна запчастин до автобусів.
 
Іван Задорожний, голова Асоціації перевізників Тернополя: "З 2010 року запчастини підняли в ціні на 50%. Наприклад, колесо вартувало 800 гривень, а зараз воно коштує від 1850 до до 2000 гривень. І ще багато залежить від того, чи ми беремо запчастини вітчизняного чи іноземного виробництва. Ми беремо іноземного, бо вони надійніші. І це одне, а нам треба поставити 8 коліс".
 
На початок листопада перевізники ще раз подали розрахунки до Тернопільської міської ради. Вже 5 грудня під час засідання виконавчого комітету їх мають затвердити або відхили.
 
Іван Задорожний, голова Асоціації перевізників Тернополя: "Це не тільки в нас. Проїзд підвищений у Хмельницькому, Львові, Вінниці. У Києві – по 3 гривні, у Криму – 2,75 грн.. Ще одне – в нас працюють соціальні автобуси по 1,25 грн. уже 4 роки. Це найменший тариф в Україні. Тролейбуси в нас по 1,50 грн., а тут – 1,25 грн."
 
Якщо нову вартість проїзду затвердять члени виконкому 5 грудня, то вже через кілька днів нові тарифи вступлять в дію. Щоправда, перевізники ще мають підготувати квитки та наліпки для маршруток вже з новими розцінками – 2,5 грн., а також для соцмаршрутів – 1,5 грн.
 
TV-4