додому Новини Проєкт “Per aspera ad astra” реалізовуватимуть учні Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна

Проєкт “Per aspera ad astra” реалізовуватимуть учні Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна

402
Четверо учнів Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна впроваджуватимуть у своєму навчальному закладі предмети з фінансової грамотності, соціального підприємництва та навичок soft skills. Підлітки втілюватимуть свій перший проєкт, мета якого – отримати більше знань із зазначених напрямків та дозволити молоді в їхній громаді розвиватися. На днях школярів презентували свій пілотний проєкт. Докладніше – далі.

У перекладі цей вислів означає “крізь труднощі до зірок”. Саме через такий шлях долатимуть четверо підлітків, аби в шкільній програмі їхнього навчального закладу з`явилися предмети з фінансової грамотності, соціального підприємництва та навичок софт скілс. Юні бережанці вірять: зміни починаються тут і зараз.
Яна, ініціаторка проєкту “Per aspera ad astra”, каже: “В мене є друзі з різних міст, які навчаються і вивчають ці предмети – фінансову грамотність і soft skills. Мене завжди бентежила ця несправедливість, чому в них є, а в нас немає. Хочеться, щоб в нас було, щоб ми розвивалися, йшли далі і робили кращою нашу школу. Тому що ми розуміємо важливість цих предметів і як вони можуть змінювати життя наших однолітків”.

Богдан, ініціатор проєкту “Per aspera ad astra”, додає: “У школах переважно, говорю за нашу, там є хард скіли: математика, українська, і англійська і в тому дусі. А хочемо занести так, щоб пригодиться і діти будуть це використовувати в реальному, на практиці”.

Учні Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна втілюватимуть власний освітній проєкт в рамках програми “UPSHIFT”. Це ініціатива від ЮНІСЕФ. Вона реалізується у понад 20 країнах, дозволяє підліткам та молоді пропонувати та втілювати інноваційні рішення для актуальних проблем у школах громадах чи містах. Впродовж зустрічей учні навчального закладу креативили та працювали спільно зі своїм ментором, аби невдовзі презентувати пілотний проект іншим.

Проект “Per aspera ad astra” школярі реалізовують за підтримки громадської організації “Центр Науки Тернополя” в рамках програми “Розвиток потенціалу молоді у областях Заходу України”, що імплементується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Уряду Норвегії.

Пробні заняття з фінансової грамотності, соціального підприємництва та навичок софт скілс школярі проводитимуть в Бережанському ліцеї імені Віталія Скакуна вже наступного навчального семестру.