додому суспільство Проявити милосердя та допомогти немічним людям вирішили тернопільські школярі

Проявити милосердя та допомогти немічним людям вирішили тернопільські школярі

644

Проявити милосердя та допомогти немічним людям вирішили тернопільські школярі. Сьогодні учні 7 класу шостої школи Тернополя відвідали благодійний фонд "Карітас". Прийшли до потребуючих не з порожніми руками. Солодощі, консервації, печиво, все, що мали вдома діти принесли до "Карітасу". Такі акції, особливо напередодні свят, планують зробити традиційними.

Люди, які приходять у "Карітас", з різних причин опинились у складних, навіть критичних життєвих умовах. Хтось із них немає родичів, інші мають рідних, проте, немають де жити, а ще хтось настільки переймається долею дітей, що до власного здоров"я байдуже.

Юрій: "В тяжких умовах зараз живу, в аварійному домі без газу, без світла. Тяжко".

Людмила Фанок: "Дитині 10 років, в мене дівчинка, вона тяжку операцію в мене перенесла, її зі школи, а вчиться вона на Сахарова, забрали зразу в лікарню. Така худа, що ужас один. Зараз я навіть не маю за що купити їсти дитині. Бо більше як чотири тисячі на ліки пішло".

Володимир: "Я знімаю будівельний майданчик, там нема опалення, нема світла, вже -5 градусів, проблема не можливо було навіть свічки купити, бо зробили що кінець світу, але я виживаю, маю дві ковдри, я навіть не роздягаюсь, уявіть собі".

У Карітасі цим людям допомогають чим можуть: годують, одягають. Їм цікаво просто поспілкуватись: поділитись, на жаль, більше тривожними, і менше веселими, подіями. Чимало людей залучені і до іншого проекту – "Мобільна робота з молоддю". Колишні діти вулиці – сьогодні стали учасниками цього проекту. Зазвичай свої життєві історії безпритульні тримають у таємниці, проте сьогодні погодились поділитись з нами.

– В мене дитинство склалось не так як воно мало бути, я ріс без батьків на вулиці, жив в підвалах, не було в мене материнської любові, жив на вулиці, – розказує безпритульний.

Інший додає:

– В подвалі, – вісім років, і що тут такого, я ж не краду. Я приходжу сюда, мене тут накормлять, одягнуть.

Допомогти таким людям вирішили тернопільські школярі. Сьогодні учні сьомого класу принесли невеличкі подарунки: солодощі, печиво, консервації. Про людей, у яких життєві обставини складні, школярі чули і знають.

Галина Рачинська, класний керівник 7-А класу ТНВК школа-ліцей №6 імені Назарія Яремчука: "Я думаю, що побачене і почуте дітей має зворушити, і це напевне найкращий моральний урок, який вони мали сьогодні в школі".

Христина Крутиголова, учениця 7-А класу ТНВК школа-ліцей №6 імені Назарія Яремчука: "Не так вже й погано, що наприклад як йдемо по вулиці, то зразу кажуть о, бомж, це так не повинно бути, бо тому що ми всі люди і всі мають своє серце".

На завершення школярі спільно виконали пісню із символічною назвою "Родина, родина, від батька до сина".