додому освіта Прогули та оцінки тернопільських школярів тепер контролюватиме електронна система

Прогули та оцінки тернопільських школярів тепер контролюватиме електронна система

757

Прогули та оцінки тернопільських школярів тепер контролюватиме спеціальна електронна система. Першим навчальним закладом, де подібну систему безпеки запровадили у Тернополі стала Українська гімназія. Сталось це наприкінці минулого року. Сьогодні електронну систему безпеки та контролю презентували в колишній 12-й школі, а нині у Тернопільскому навчально-виховному комплексі "Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого".

Учні та працівники "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого" отримали спеціальні іменні квитки, за допомогою яких можна зайти у школу та вийти з неї. Ситема фіксує час і особу яка увійшла. Захочите зайти без картки, спрацює сигналізація біля шкільного чергового.

Марія Гуцал, директор "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого": "Людина несанкціоновано проходить, яка не має карточки, яка не повинна тут проходити, це психологічний момент, бо якраз ці особи, які іноді заходили в нетверезому стані, чи якісь такі з відхиленнями були особи, то для них це якраз я думаю і буде перешкодою в проникненні в заклад".

Батьки можуть отримувати смс-повідомлення зі змістом, наприклад "Богдан зайшов до школи" чи "Богдан вийшов зі школи". Також електронна система має свій сайт, на якому батьки, володіючи індивідуальним паролем, зможуть побачити оцінки, зауваженнями та іншою інформацією про їх дитину.

Пан Руслан, тато учня 1 класу та учениці 4 класу "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого": "Одне добре то, що от, казали що мають приходити ці есемески на телефон, тіпа, що от ваша дитина виходить зі школи, приходить вам есемеска, що ви можете її забрати, от таке. А так, я не вважаю, що це щось нормальне. Ну пропуск, пропуск для чого? Що в нас тут, терористи заходять, бандити чи що? Я не розумію".

Пані Валентина, мама учня 1 класу "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого": "Я вам можу сказати що я нічого не розумію ще в цьому. Чи це добре чи це погано. Конкретного такого, щоб я знала, то я не знаю. Пока ті пропуска не видали, говорять, що будуть якісь есемески за гроші, я конкретно не чула нічого чи це добре, чи це погано".

Смс-повідомлення й справді коштуватимуть грошей. Але батьки від цієї послуги можуть відмовитися.

Юрій Вітомський, голова громадської організації "Безпека та інновації в навчальних закладах": "Кожен батько на своїй сторінці, є питання, чи хоче він отримувати есемес чи не хоче. Якщо він не хоче, він всеодно на своїй сторінці баче, коли дитина зайшла в школу і коли вийшла. Це виключно по особистому бажанні кожного з батьків. Ні громадська організація, ні компанія "Смарсі", ні місто, ні школа не плотить за есемески. Есемески тільки оператор, на якому людина, оператор доставляє есемеску, він знімає згідно тарифоного плану, під який підключений батько".

Якщо смс про дитину і може виявитися незатребуваним, то сайт системи безпеки знайде свого користувача, переконаний Юрій Вітомський.

Юрій Вітомський, голова громадської організації "Безпека та інновації в навчальних закладах": "В Українській гімназії ми встановили місяць тому, на даний час 65% батьків вже заходять активно в систему. В них зараз працює тільки безпека, бо ще адапттація цієї системи, но вже 60 % батьків виразили сподівання, що з березня місяця ми підключимо автоматизацію навчального процесу, щоб вони бачили і оцінки і домашні завдання, і що відбувається в школі".

Учні, принаймні на камеру, стверджують, що дискомфорту через електронну систему контролю поки не відчувають.

Тарас Процишин, учень 9 класу "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого": "Кожна дитина повинна ходити в школу, це її обов'язок. Щодо мінусів, я думаю, що це вже згодом можна побачити в ній мінуси, бо сьогодні вона тільки перший день і поки що мінусів я ще не помічав".

Тернопіль – перше місто Західної України, де впроваджують електронні системи безпеки у школах. Окрім Української гімназії та "Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого" цю систему уже тестують у 24-й школі. Встановлення однієї коштує близько 40 тисяч гривень. Тернопільським школам поки що їх проспонсорували у рамках Всеукраїнського проекту "Безпека та інновації в навчальних закладах" без залучення бюджетних грошей та грошей батьків. Все ж батькам доведеться разово заплатити 36 гривень за виготовлення картки.  

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Досвід роботи цієї системи в інших школах показує, що в більшості батьтки є задоволені цим. Можливо, навіть на початковому етапі впровадження є люди, які не зовсім розуміють, яка функція. Але після того, як вони попрацюють хоча би місяць в такому режимі і побачать результат, коли це буде стимулювати і дітей до відвідування, батьки будуть бачити стан справ, ну і саме цікаве, ще це контролюватиме як дітей, так само і вчителів".

В перспективі подібні електронні системи безпеки планують запровадити в усіх школах міста.