додому суспільство Професійне свято у неділю 27 жовтня відзначать українські шофери

Професійне свято у неділю 27 жовтня відзначать українські шофери

495

Професійне свято відзначать професійні водії – шофери, у неділю 27 жовтня. День автомобіліста і дорожника в Україні запровадили ще у 1993 році і відтоді святкують щороку у останню неділю жовтня. До свята можуть долучитися усі, хто вміє керувати автомобілем. У Тернополі працівників автотранспорту напередодні свята запросили до міської ради, кращих відзначили подяками і подарунками.

Історія професійного свята шоферів тягнеться з початку 80-х років минулого століття. Починаючи із 1983 року водії у Радянському союзі щоостанньої неділі жовтня стали святкувати День автомобіліста, який між собою люди називали просто – днем шоферів. Після здобуття Україною незалежності, у 1993 році Указом Президента цю традицію продовжили, офіційно встановивши кожну останню неділю жовтня Днем автомобіліста і дорожника. Хоча сьогодні не кожен пересічний водій вважає його своїм святом.

Ігор, водій: "Наразі я святкувати не буду, бо не являюся таким шофером як має бути. Тобто, я думаю, то треба бути професійним шофером, а так не буду".

Водіїв-професіоналів у сучасному світі вистачає – професія шофера є однією з найпоширеніших і торкається практично усіх сфер життя – від добирання транспортом на роботу і до доставки продуктів чи, приміром, медикаментів. Ті, хто багато часу проводять за кермом, кажуть – у цей день не проти пересісти із автомобіля за святковий стіл.

Володимир, шофер таксі: "В нас в Україні кожна спеціальність рахується як свято. Є і День лікаря, День вчителя, День шахтаря, День геолога, День біолога, ну і це я вважаю святом".

У Тернополі кращих працівників автотранспорту напередодні свята запросили до міської ради. Здебільшого це працівники громадського транспорту та таксі, а також різних автомобільних організацій. Кращих із них відзначили подяками і подарунками.

Петро Походенко, шофер маршрутного таксі: "Працюється нормально, буває день нормальний, буває люди подякують, ну, всяке буває в нашій роботі, знаєте, то дуже відповідальна робота є".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це люди. які забезпечують життєдіяльність міста, тому що сьогодні для всіх тернополян дорога – це просто подорож, екскурсія чи поїздка на роботу, то для них – це велика відповідальність, щоденна робота і складна праця. І сьогодні я можу говорити із впевненністю, тому що знаю ситуацію, яка є в інших містах України, про те, що, не зважаючи на багато труднощів, не зважаючи на багато проблем, проблема громадського транспорту в Тернополі практично вирішена. Звичайно, є деякі мілкі допрацювання, які потрібно робити, але ми їх вдосконалюєм, і сьогодні громадський транспорт Тернополя розвивається враховуючи сучасні передові технології і враховуючи сучасний досвід наших європейських міст-партнерів".