додому суспільство Проекти сіті-холу, який хочуть збудувати у Тернополі, можна побачити в “Перемозі”

Проекти сіті-холу, який хочуть збудувати у Тернополі, можна побачити в “Перемозі”

1256

Футуристичний сіті-хол на набережній ставу планують збудувати у Тернополі. Проекти сучасної громадської будівлі, яка покликана під одним дахом об'єднати весь адміністративний апарат міської ради та громадські організації і водночас стати окрасою міста, нині представлені у холі Українського дому "Перемога".

Проекти майбутньої міської ради Тернополя – це дипломні роботи випускників кафедри дизайну архітектурного середовища національного університету "Львівська Політехніка", які були учасниками українсько-німецького семінару "Новий громадський форум Тернополя з розробкою забудови сіті-холу міста". В Українському домі представлені найвдаліші із робіт, які поєднали в собі кращий європейський архітектурний досвід.
 
– Цього літа ми організовували міжнародний семінар зі студентами з Дрездена, Полтави і Дніпропетровська, який так і називався "Новий громадський форум Тернополя", де була запропонована ідея розпрацювати можливість побудови нового об'єкту адміністрації міської із поєднанням громадських функцій як сіті-холу, сучасного типу громадської споруди, – розповів ініціатор проекту, доцент кафедри дизайну архітектурного середовища національного університету "Львівська Політехніка" Богдан Гой.
 
Для розробки обрали місце за пам'ятником Степану Бандері у парку імені Тараса Шевченка. Проекти побудови нової громадської будівлі Тернопільської міськради футуристичні і такі, щоб не псували паркову зону, а навпаки її доповнювали. Їх проекти, кажуть студенти-архітектори, цілком придатні до втілення вже сьогодні.
 
Юлія Абрам'юк, студентка, автор проекту: "Місто розбудовується, то чому повертатися до чогось старого, якшо можемо йти в перед, щось нове. Це реалістично втілити, ну, ми надіємося, що все ж таки буде інвестор, люди, яким сподобається і які будуть в тому зацікавлені і зможуть все ж таки зреалізувати цей проект".
 
Максим Ключковський, студент, автор проекту: "Ми старались зробити проект, який цілком є придатним і реальним до втілення, от. Звичайно такого фінансового обрахунку ми зараз ще не робили, але загалом він не є доволі таким аж дуже футуристичним, ось, ми старалися зробити такий проект, який є цілком придатним для того, щоб його створювати і будувати прямо зараз за даних можливостей міста".
 
При розробці проектів студенти дотримувалися європейського кошторису, втім точна вартість реалізації жодного з проектів поки не вирахована.
 
Віктор Проскуряков, голова західного центру Академії архітектури України: "Умовно прикинуті матеріали, я єдине шо можу сказати, що йшли, ну, розрахунок вівся по загально-європейським нормам, коли там метр кубічний громадської будівлі, він коштує сімсот – вісімсот доларів, кубічний метр такої споруди і ми так прикидали. Я би не сказав, що це дорогі проекти. І до того ж я хотів би сказати, тут висока професійність така є".
 
Рівень проектів запрошують оцінити забудовників міста. Зрештою, чи хоч один із них буде зреалізований, поки невідомо.
 
– Ми хотіли, власне, щоб ті будівельники, які будуть в Тернополі, десь звернули увагу і намагалися використовувати їх в своїй роботі. Це є якби початок майбутньої співпраці, коли ми показуєм, презентуєм і чекаєм від них продовження, як би їхніх відгуків, що їх зацікавило, можливо, що вони хочуть змінити і планувати по-новому. Однозначно, що сьогодні назріла реальна потреба в Тернополі творення тернопільського сіті-холлу. Це має бути споруда, яка буде окрасою міста одночасно і поруч з тим надавати якісні послуги для населення. В цьому плані міська рада готова виступати і пробувати братись за це будівництво, за цю роботу, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.
 
TV-4