додому суспільство Проект “Домашня опіка” шукає українських меценатів

Проект “Домашня опіка” шукає українських меценатів

544

Як за соломинку тримаються в останній надії отримувати і далі бажану опіку 55 одиноких літніх людей з Тернополя. Їм пощастило стати учасниками проекту від благодійного фонду "Карітас". Проект "Домашня опіка" почав діяти на зорі Незалежності. Його упродовж 23 років фінансують німецькі спонсори. Вони мають надію, що в Україні визріли власні меценати і готові продовжити фінансування проекту. Старенькі теж на це сподіваються.

У щойно відремонтованій світлиці "Карітасу" тепло і затишно. Яскраві осінні квіти, вишивані скатертини і накриті столи. Тут чекають гостей. А вони сходяться, з'їжджаються без спізнень і у святковому настрої. Сьогодні – їх свято!  Проект "Домашня опіка" подарував можливість відчути тепло і турботу ближніх півсотні самотніх тернополян.  

Наталія Масник, керівник проекту "Домашня опіка" ТБФ "Карітас": "Це і догляд за тілом і медичні послуги, і соціально-побутові, і психологічні, і духовні. Крім послуг ми стараємось урізноманітнити життя цих людей. Ми робимо екскурсії до Зарваниці, а сьогодні вже традиційно до Дня людей похилого віку ми робимо такий святковий обід, щоб вони могли поспілкуватися з працівниками і між собою".

На їх вік випали чималі випробування. Вони – діти війни, учасники визвольних рухів. Вони знають, що таке голод, холод і розруха, а потім відбудова і перебудова, вони втратили важко зароблене, часто рахують копійки до наступної пенсії, проте живуть надією на здійснення заповітних мрій.

Ольга Жулковська, тернополянка. учасниця проекту "Домашня опіка": "Хочемо вижити. Мені вже поза 85 років. Я ще прошу Бога рано і ввечері, щоб я таки дочекалася чистої, незалежної, нашої рідної Української держави".

Тернополянка пані Софія розповідає, під домашньою опікою вона уже 7 років. Зізнається, коли приходить помічниця Оля з Карітасу, у жінки одразу все налагоджується.

Софія Пухняк, тернополянка, учасниця проекту "Домашня опіка": "Я з хати не виходжу. Сюди приїхала на таксі. Вона як приходить, то так, як ангел прийшов. Навіть якщо мене боліло, то вже не болить".

День людей похилого віку не дарма з'явився у нашому календарі, переконаний директор тернопільського "Карітасу". Це нагадування про те, що варто провідати батьків чи далеких родичів або поцікавитись життям літніх сусідів.

Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»: "Цей день пригадує нам усім і про нашу старість, навіть для тих, хто рахують себе молодими. Є така важлива річ життєва і принцип: як ми відносимося до старших, постарших людей і відносимося до їхньої старості, так колись діти і нащадки наші у старості віднесуться до нас самих".

Проект "Домашня опіка" діятиме лише до кінця 2013 року. Далі німецькі спонсори мають намір передати проект у руки українських добродійників. Вони переконані: за більш ніж 20 років заможні люди із щедрою душею мали з'явитися. Вони справді є, каже отець Андрій Марчук. От і до сьогоднішнього свята підготували стареньким гостинці, з якими ті повернуться додому, але цього недостатньо. Проект передбачає значно більші витрати, а тому у Тернополі шукають меценатів.

Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»: "Ми якось з Божою поміччю хочемо, щоб цей проект продовжив фінансуватися, тому принагідно у цей день закликаємо і звертаємось до наших місцевих українських благодійників, спонсорів, добродіїв, які знають про наш Карітас, які би могли за своєю спроможністю продовжити далі цей розвиток і цей проект домашньої опіки".

Софія Пухняк, тернополянка, учасниця проекту "Домашня опіка": "Дуже я засмучена, що кажуть тільки до Нового року. Думаю, а що ми будемо робити. В мене нема нікого. Я одинока. Чоловік помер. Дуже багато на лікарства треба. І так би я хотіла Бога просити і добрих людей, щоб помогли, звернули увагу хоть трошки на тих старих, одиноких, щоб продовжили цей проект, бо дуже важко стало жити. Я благаю вас, не забувайте про нас".