додому Новини Проект бюджету міста на 2018 рік обговорили громадські активісти Тернополя

Проект бюджету міста на 2018 рік обговорили громадські активісти Тернополя

708

Проект бюджету міста на 2018 рік обговорювали сьогодні громадські активісти Тернополя. Вони провели його експрес-аналіз.

Восени у міській раді почали працювати над розробкою міського бюджету. Активісти, не зволікаючи, одразу провели його експрес-аналіз. В результаті, у громадських діячів виникло чимало запитань до владників.

-Суми, які могли би бути використані на ті питання, про які говорили, наприклад на освіту чи медичину, які особливо на слуху.

На прес-конференцію прийшли представники міської ради. Вони розповіли, за яким принципом формували міський бюджет, що врахували.

-Наші депутати мають право зустрічатися із мешканцями, я думаю, шо вони це роблять, тому шо вони приносять нам від них звернення, що вони отримують, які пропозиції вони отримують від громадськості, що громада хоче зробити. Все це ми враховуємо у бюджеті міста Тернополя. 

Найбільше активістів турбували ті питання, відповіді на які вони могли знайти у пояснювальній записці на сайті міської ради. Проте необхідного документа громадські діячі так і не знайшли.

-Я хотіла би наголосити на важливості проведення громадських слухань, тому що експертно-аналітична група “Акцент” вже подавала відкрите звернення щодо цього питання. Скільки зараз громадськість мало залучена у формування самого бюджету.

Бюджетна записка – це є дуже широкий і він має включати в себе все: як доходи, які ми плануєм одержати, так і видаткову повністю частину. І крім цього, туда мають включати трансфети з державного бюджету. хочу сказати, що ця бюджетна заиска у нас була, але вона не була до кінця завершена. Лише вчора ми одержали останні цифри щодо трансфертів соціального спрямування: це пільги, субсидії, це допомога на дітей.

Проект рішення про міський бюджет ще розглядадтимуть на сесії Тернопільської міської ради 15 грудня і протягом п’яти днів рішення оприлюднять на сайті міської ради.