додому здоров'я Продавці азербайджанський гранатів на Центральному ринку Тернополя переконують, що плоди – без...

Продавці азербайджанський гранатів на Центральному ринку Тернополя переконують, що плоди – без жодної хімії

950

Вже кілька тижнів на центральному ринку Тернополя продають гранати нового врожаю. Коштують вони 10-15 гривень за штуку. Проте грошей на ці плоди люди не шкодують, адже гранати, крім того що смачні, ще й дуже корисні.

Вже 16 років Авсар Кулієв продає гранати на центральному ринку Тернополя. Родом він із Азербайджану, саме звідти і привозить фрукти. Вибрати гранат неважко, якщо знати, як це правильно зробити. Ідеальний гранат повинен бути великим і важким для свого розміру, розповідає продавець, а також не мати ніяких пошкоджень. Стиглий плід обов'язково має блискучу, рівну за кольором шкірку і ніяк не пахне. Саме такі гранати потрапляють на тернопільський ринок з Азербайджану, переконаний Авсар Кулієв, отож охочих придбати його товар завжди багато.
 
– Азербайджанський гранат на планеті має перше місце. Цукровий діабет збиває, гемоглобін піднімає, якщо більше або менше 30 градусів, рівень тримає, очищає кров, – розповідає продавець гранатів Авсар Кулієв.
 
Лікувальні властивості граната і перелічити важко. Медики рекомендують їсти цей фрукт при застуді, анемії, гіпертонії, розладах шлунка, стоматитах. Також його застосовують у косметології: сік граната допомагає позбутись веснянок, адже наділений речовинами, що відбілюють шкіру. Вирощувати гранат неважко, розповідає продавець, а з одного дерева можна зібрати від 50 до 100 кілограмів плодів. Секрет якості і смаку азербайджанських гранатів – у натуральності, адже ні листя дерев, ні плоди не обробляють жодною хімією.
 
– Прямо з дерева, чиста вона, забирається без хімії, без нічого, привозимо сюди. Розтаможити також у нас дорожче, тому що наш гранат на планеті перше місце займає. Коли ми таможню переїжджаємо, там вже сума написана, найдорожча ціна – азербайджанський гранат, – каже Авсар.
 
Отож і коштують гранати недешево. На центральному ринку Тернополя їх продають по 10-15 гривень за штуку.
 
TV-4