додому суспільство Продавати живі ялинки легально можна лише на Майдані мистецтв і центральному ринку...

Продавати живі ялинки легально можна лише на Майдані мистецтв і центральному ринку міста

417

До Нового року залишилось п'ять днів і тернополяни активно готуються до його зустрічі. Чи не найбільшим попитом зараз користуються ялинки. Живі новорічні красуні цього року купувати легально тернополяни можуть лише у двох місцях – на майдані Мистецтв та на центральному ринку Тернополя. Там ялинками уже торгують не перший день. Ціни, переконують продавці, – нижчі, як торік.

Продаж та виготовлення новорічних ялинок – для пані Галини бізнес новий. Та й бізнесом це назвати важко, швидше задоволенням, розповідає жінка. У селі Космач Косівського району на Івано-Франківщині ялинки плете уся її родина.

– Сестра, чоловік, тато, мама,- всі. Чоловіки – в ліс, а ми плетемо в хаті всі. В ліс треба йти в гори. Дозвіл беремо в лісництві, в ліс йде чоловік, рубає цю хвою, приносить, а ми вже плетемо такі ялиночки, – розповідає продавець ялинок з Івано-Франківщини Галина Серенчук.

Виготовляти ялинки родина Серенчуків почала ще в середині грудня. І коли сплели їх кілька сотень, приїхали до нашої області. На Тернопільщині попит великий, каже жінка. Щоб сплести таку ялинку, потрібно насамперед терпіння, бо праця нелегка.

– Потрібно підбирати від найменшого до найбільшого і потрібно, щоб хтось подавав. І виходить така ялиночка, а підставку з берези робимо, вона гарна, біла і гарно дивиться, – каже Галина Серенчук.

Ціна ялинки насамперед залежить від її висоти, найменші – по 10 гривень, найвищі плетені можна придбати за 60 гривень. Ближче до нового року ціни можуть зрости. Альтернатива живим – штучні красуні. Щоправда, вони дорожчі у кілька разів. Скажімо, двометрова ялинка з білим напиленням – 410 гривень, триметрова – 780 гривень. Продавати живі ялинки легально цього року можна лише у двох місцях нашого обласного центру – на Майдані мистецтв та на центральному ринку Тернополя.