додому Головні Про захорону частини львівського сміття на Тернопільщині офіційно просить Андрій Садовий

Про захорону частини львівського сміття на Тернопільщині офіційно просить Андрій Садовий

1006

Про захорону частини львівського сміття на Тернопільщині офіційним листом просить міський голова Львова Андрій Садовий. Відповідне звернення надійшло до Тернопільської обласної державної адміністрації. Наразі це питання обговорюється між владою області та власниками сміттєзвалищ. Офіційну відповідь обіцяють дати через місяць, проте вже передбачають, що рішення буде незадовільне.

Проблема Львівського сміттєзвалища відома в Україні. Питання захоронення частини твердих побутових відходів сусідів торкнулося і Тернопільщини. Попри співчуття і розуміння таких намірів, в цій ситуації Тернопільська обласна державна адміністрація вирішила діяти, опираючись на закон.

– Зараз підготовлено листа до власників сміттєзвалищ. Це стосується міст і сіл області щодо цього питання. Бо все таки, власником є міська рада і селищна рада, і за неї ніхто не має права вирішувати будь-які справи, – розказує начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич.

Наразі, питання щодо захоронення частини львівського сміття на Тернопільщині розглядають, офіційну відповідь зможуть дати через місяць, кажуть чиновники. Проте не дочекавшись законного рішення, деякі сміттєзвалища області самовільно приймають тверді побутові відходи зі Львова. Загалом, зафіксовано три таких випадки: два у 2016 році і один цього року.

– Цілком недавно, самовільно. Знову ж таки – це вже третій випадок області. Було завезено сміття зі Львова туди. Десь біля 40-50 тон. І поліція, і державна екологічна інспекція відреагувала належним чином, провели перевірки, а тепер шукають винних.

Поки керівництво області вирішує чи допомагати Львову, Тернопільщина бореться із власними проблемами. Зокрема: узаконення земельних ділянок під сміттєзвалища, утилізація відходів та найголовніше – побудова сміттєпереробних підприємств.

– Передбачається в області десь, скажемо, п’ять регіонів де мають бути розміщенні крупні сміттєпереробні підприємства, комбінати, які мають обслуговувати всі населені пункти, скажімо в радіусі навколо себе 60-70 кілометрів, – каже Орест Сінгалевич.

На одне таке підприємство треба близько 50 мільйонів євро, кажуть в державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області. Запевняють, на всі видатки державних грошей не вистачить, тому шукають інвесторів.