додому надзвичайне Про штормове попередження місцеву владу області оповістили ще вчора

Про штормове попередження місцеву владу області оповістили ще вчора

383

Про штормове попоредження на 14-15 березня органи влади Тернопільської області аж до сільських рад уже оповіщені. Це завдання покладено на управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації.

Як тільки оперативний черговий управління отримує повідомлення про штормове попередження відгідрометеоцентру, одразу ж передає його у райони.

Ярослав Скалецький, оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "Оперативний черговий має апаратуру, яка називається П-160 і передає. Для цього ми натискаєм ось цю кнопку і загоряються всі районні центри, куди будем передавати. Після цього натискаємо старт, пуск апаратури, і сюди в мікрофон говоримо, що, наприклад, сьогодні і до кінця другої доби по області і місту туман з видимістю 200-500 метрів, подекуди до 100 метрів. Тут ми виключаємо і робимо підтвердження. Якщо всі райони отримали, записуємо, є спеціальний журнал. Сигнал цей отримуюють у районних відділах внутрішніх справ і доводиться до голів райдержадміністрацій, потім ця інформація надходить до голів сільських рад, особливо там, де буде якась небезпека".

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "В нас є зв'язок з усіма сільськими головами, є список телефонів в оперативного чергового, тому що ми відслідковуєм і рівні води в тих населених пунктах в річках і озерах, оперативний черговий зв'язується напряму з сільськими головами, тому що вони вже навчені, відпрацьовані плани з ними взаємодії. Приведені відповідно в підвищену готовність сили і засоби Державної служби надзвичайних ситуацій в області, тому що в кожному районі є представники даної служби, Держводгоспу, відповідно Автомобільні дороги, тому що будуть замети, хуртовини".

Через штормове попередження і ще вчора було підготоване відповідне розпорядження першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації, каже Василь Майка. Про проведені профілактичні заходи райони повідомляють оперативному черговому управління з питань надзвичайних ситуацій. Там із досвіду називають місця Тернопілля, де зазвичай гуляє стихія, хоч що буде цього разу – точно сказати не беруться.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Я не можу гарантувати, що це охватить всю територію області, може, якусь частину, може, коридором пройде. В нас є такий коридор небезпечний – це Дністровський коридор. Ми пам'ятаємо 2000 рік – шлейф Бучач-Чортків-Гусятин буревій пройшов. Там так ніби протяг утворюється. Може бути Кременецький кряж гірський. От такі ситуації ми завжди прогнозуємо".

Виходячи із прогнозованого синоптиками на 14-15 березня штормового попередження, рятувальники радять мешканцям Тернопілля просто уважно ставитись до себе та оточуючих і звертають особливу увагу на пориви вітру та рекомендують без зайвої потреби на вулицю не виходити.

Ярослав Скалецький, оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "Для дітей, для людей похилого віку щоб не виходили з дому, щоб утрималися, тому щоза заму такі старі дерева, як тополя, осика десь вітер сильний може похитнути, може впасти і нещасний випадок може бути з летальним ісходом".