додому Головні Про пухнастих побратимів розповідають воїни 67 ОМБр ДУК (фото)

Про пухнастих побратимів розповідають воїни 67 ОМБр ДУК (фото)

709
На фронті українські воїни воюють не лише з росіянами, а останнім часом і зі справжньою навалою мишей. Гризуни всюди: в окопах і бліндажах. Трощать пайки, взуття, уніформу, кабелі та спальники – ніщо не застраховано від спритних створінь. Бійцям допомагають пухнасті котики. Щоб позбутися зимового мишачого нашестя, воїни 67 ОМБр ДУК привели в окопи кількох милих чотирилапих бойових побратимів.
Котики Зена і Сигнатура нещодавно на передовій приступили до виконання своїх обовʼязків. За добру службу двох котів бійці називають «ССО’шниками». Бійці знайшли тварин у селах-привидах уздовж фронту – тварин залишили їхні власники, які втекли від війни.
Полювання на мишей має найвищий пріоритет у списку чотирилапих воїнів. А ще вони мають в армійському житті привілей – не ведуть журнали обліку знищених гризунів. Але пухнастики не лише мінусують мишей, а й дають інший рятівний ефект. Коти мають таку собі інтегровану систему раннього попередження, каже солдат Іван.
«Вони можуть відчути, коли буде неминучий ракетний удар», – зазначає Іван, воїн 2 стрілецького батальйону 67 ОМБр ДУК. Тварини часто ховалися в глибині окопів за кілька секунд до вибуху. Це чіткий попереджувальний знак для Івана та інших воїнів: обережно, щось насувається! «Наші коти кілька разів рятували нам життя», — каже український боєць.
Цікаво, що Британське королівство навіть визнає заслуги своїх «хвостиків». З 1943 року британці вручають «Медаль Дікіна», створену спеціально для героїв-тварин. «Ми теж служимо», — говорить бронзова нагорода, якою нагороджують собак, коней, котів і навіть поштових голубів.
Українська армія поки що не має почесних нагород для відданих тварин. Але Зена, Сигнатур та їхні чотирилапі побратими все одно залишаються героями для бійців.
«Якщо ви можете їх погладити після важкого бою, це діє як антидепресант, — каже Іван. – Коти чудово допомагають впоратися зі стресом, який пережили всі бійці на передовій. Їхнє муркотіння нагадує нам про дім, їхня присутність лікує».
На щастя, милі воїни й надалі віддано несуть службу в окопах – неушкодженими пережили перші тижні української війни в зимових умовах.
«Ми зробимо все можливе, щоб котики вижили, й разом будемо святкувати нашу спільну Перемогу» – зазначають на Фейсбук-сторінці  67 ОМБр ДУК.