додому Новини Про потреби та права дітей-інвалідів говоритимуть на безкоштовному семінарі у Тернополі

Про потреби та права дітей-інвалідів говоритимуть на безкоштовному семінарі у Тернополі

943

Про потреби та права дітей-інвалідів говоритимуть на безкоштовному семінарі уТернополі. Він відбудеться 11 листопада. Ініціатори заходу –  матері дітей із особливими потребами. Розповідають, виступити запросили київського спеціаліста Ларису Татарінову – члена громадської організації ” Ліга соціальних працівників міста Києва”.

Олена Коваль – мама хлопчика з особливими потребами. Розповідає, у неї часто виникають питання, зокрема щодо пільг на свою дитину. Каже, щоб краще розібратися у них разом із батьками-однодумцями зініціювала семінар на тему ” Думайте про дитину, а не про її інвалідність. Права, пільги та механізми”.

– В мене виникла ідея запросити до нашого міста людину, яка компетентна у вирішені цих питань. Пані Лариса Татарінова. Вона власне погодилася приїхати до нашого міста. Вона сама з Києва. Являється членом громадської організації ” Ліга соціальних працівників міста Києва”. Вона досить грамотна в цих питаннях. Вона в цьому живе, працює, – розповідає мама дитини з особливими потребами Олена Коваль.

Семінар безкоштовний. Відбудеться 11 листопада о десятій годині на території Тернопільського обласного центру реабілітації на вулиці Братів Бойчуків, 6.

– Ми дуже раді, що саме в нас відбудеться семінар батьків дітей з потребами. Запрошуємо усіх бажаючих. Під час семінару батьки матимуть можливість ознайомитися з нашим закладом, подивитися на нашу базу. Думаю, що спільними зусиллями батьків, держави і нас педагогів і лікарів закладу досягнемо багато у цьому напрямку, – каже директор Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру Ірина Король.

Захід триватиме п’ять годин. Проходитиме у форматі діалогу, тож охочі зможуть задати та обговорити болючі питання.

– Цей семінар цінний тим, що будуть зачіпатися важливі питання. Про підгузники, як добиватися діткам, в кого є інвалідність. Оскільки ми всі знаємо, вони є не дешеві. І левова частина соціальних виплат йде саме на ці підгузники. Також буде підноситися питання стосовно пенсійного забезпечення, медекаментозного, – каже Ірина Коваль.

Для більшої результативності організатори на захід запросили і представників місцевої влади.