Головна суспільство Про долю зібраних та витрачених під час тернопільського євромайдану грошей відзвітували активісти

Про долю зібраних та витрачених під час тернопільського євромайдану грошей відзвітували активісти

370

Про долю зібраних та витрачених під час тернопільського євромайдану грошей активісти відзвітували наприкінці червня. Проте ще тоді до них зі сторони громадських активістів виникло багато запитань. Довелося зустрітись ще раз.

Куди пішли гроші тернопільського майдану його активісти прозвітували ще минулого місяця. Тоді ж пообіцяли показати детальну документацію. Найбільше питань у тих, хто її вимагав, виникало щодо залишку зібраних грошей, а це майже мільйон гривень. Його витратили на допомогу постраждалим майданівцям. Мова йде про суму від 2 до 15 тисяч гривень для кожного.

Наталія Мазур, волонтер майдану: "120 заяв в нас було, тому що люди деякі зверталися двічі. Тому що була ще потреба в повторному лікуванні, в повторній допомозі".

Любомир Шимків, керівник молодіжного євромайдану: "Ще від 1 березня там ще скриньки стояли три дні, якщо я не помиляюсь, ті гроші, шо були в тих скриньках, ми передавали хлопцям на блокпости. Там були невеликі кошти. І от той залишок, що є в цій газеті, ми роздали потерпілим, за білети з Київа повернули".

Списки постраждалих майданівців, і не лише із Тернопільщини, розповідають волонтери, збирали самі, деякі дані надавав департамент охорони здоров'я, про таких повідомляли і головні лікарі місцевих лікарень. Волонтери запевняють: від тернопільської громади пораненим допомогали чим могли. Але частина активістів переконує, при формуванні списку постраждалих до їх думки не дослухались. Тепер – це одна із причин скандалу навколо грошей майдану.

Галина Бондаренко, громадська активістка: "Я єдине сказала: давайте зробіть реєстр – єдине, що потрібно. І цього б не було. Ні скандалу, ні цих вияснень, ні пояснень, якби був єдиний реєстр постраждалих майданівців. Цього по сьогоднішній день немає".

Ігор Костів, депутат Тернопільської міської ради: "Це дуже важка кропітка робота. І сьогодні закидати, я вважаю, що немає права ні в кого. Розумієте, зараз сьогодні можна балакати, сьогодні вже є влада, знаєте, можна вже щось говорити. Але в той час це ми кожну людину шукали любим способом".

Є скарги і на неправильне оформлення фінансової документації.  

Микола Крук, громадський активіст: "Оцей протокол за зібраними грошима повинен був виписуватися в прибутковий ордер, прибутковий ордер має дату і номер. І це повинно заноситися в таку касову книгу".

Ольга Басараб, громадська активістка: "Я коли працювала в штабі, хто нам приносив гроші – у нас були списки хто скільки і люди розписувалися".

Євромайданівці виправдовуються: діяли швидко, гроші були потрібні на все. Фіксували надходження як вміли, всі документи пропонують переглянути. Проте за час присутності на зустрічі журналістів громадські активісти на папери так і не глянули.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here