додому благоустрій Презентували пульт, що керуватиме вуличним освітленням і світлофорами міста

Презентували пульт, що керуватиме вуличним освітленням і світлофорами міста

506

Керувати світлофорами і вуличним освітленням Тернополя тепер стане простіше завдяки диспетчерському пульту керування. Він розташований на території комунального підприємства "Тернопільміськсвітло" і охоплює три системи – вуличне освітлення, відеоконтроль та моніторинг світлофорів. Підключено до диспетчерського пульту наразі тільки дев'ять світлофорів, які технічно для цього налаштовані. Проте до кінця цього року і решта 44 сфітлофори міста замінять на сучасні та під'єднають до нової системи керування. 

Технічне обладнання, яке керувало вуличним освітленням Тернополя ще із 70- років минулого століття, відпрацювало своє і було дуже затратним. Контролювати, чи світять усі ліхтарі тернопільських вулиць, щовечора виїздила чергова машина. Усе змінилось три роки тому, коли світловикам запропонували випробувати новий диспетчерський пульт – три монітори, на яких місто видно, як на долоні.

– На цьому моніторі ми бачимо наші підстанції і бачимо лінії, від яких вони живляться, на цьому моніторі ми бачимо підстанції, які включаються і відключаються в разі аварії. Коли виникає аварія, то оцей прямокутник відразу загорається червоним і ми бачимо схему підстанції, – розповідає директор КП "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

Нова апаратура дозволяє облік електроенергії дистанційно. Раніше показники світла комунальники записували вручну, виїжджаючи на об'єкт і витрачаючи на це кілька ночей. Поки не всі лічильники адаптовані до системи он-лайн, проте їх найближчим часом планують замінити. Крім вуличного освітлення, система керує і тернопільськими світлофорами. Будь-якої миті за необхідності світлофори можна перевести у режим попередження. Вартість новації – 528 тисяч гривень. Гроші немалі, визнає міський голова Тернополя, але за рахунок економії вони швидко окупляться.

– Завдяки впроваджені комлексу систем вуличного освітлення вони мають можливість в режимі он-лайн бачити, як саме працюють всі точки освітлення по місту Тернополю. Це здешевлює витрати, тому що бригади не виїжджають на об'єкти, по-друге, відсутній людський фактор – забув включити, забув виключити, система спрацьовує автоматично. Є можливість регулювати потужності світла по мікрорайонах при потребі та в залежності від того, який час доби, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Світлодіодних світлофорів, які регулює нова система керування, у Тернополі тільки 9. Проте до кінця року влада міста планує замінити усі світлофори на нові. Їх вже є закупили. Тому всі 53 світлофори міста вже невдовзі будуть під'єднані до нової системи керування.